Baigiamasis projekto susitikimas

Aurelija Dirginčienė, Diana Kontrimienė
,
pradinių klasių mokytojos

Balandžio 6–9 d. vyko paskutinis Nordplus-eTwinning projekto ,,Skaitmeninio pasaulio stebuklai“ (angl. „Wonders of the digital world“) susitikimas, kuris vyko per „Zoom“ platformą. Jame galėjo dalyvauti kur kas daugiau 2a, 3a klasių mokinių, nei būtų vykę į Preilius (Preiļi, Latvija). Tai pandemijos privalumas, nors ir nelabai linksmas. Šeimininkai, Preili 1. Pamatskola mokykla, susitikimui ruošėsi labai atsakingai. Partneriams iš Danijos, Estijos bei Lietuvos buvo pateiktas įdomios veiklos planas.

 

Pirmoji diena prasidėjo seniai matytų draugų susitikimu. Mes, mokytojos, tikėjomės kiek kitokios vaikų reakcijos. Šie buvo gerokai ūgtelėję, surimtėję, daug santūresni, nei prieš metus, kai vyko paskutinis gyvas susitikimas Estijoje. Latvijos mokinukai svečius pasveikino pakviesdami kartu atlikti rytinę mankštą – taip rytais prasidėdavo visų vizitų susitikimai. Po to projekto dalyviai pristatė dienos orus (Šiaulių prognozę skelbė Ūla) – tai irgi sena tradicija. Daug keliavome po Preilius, Latvijos įžymybę Agluoną. Po kiekvienos ,,išvykos” latviai svečius patikrindavo, ką prisimena, ką matė – tam buvo paruoštos „Kahoot“ užduotys.

 

Pirma diena buvo kiek įtempta, tačiau jau nuo kito ryto visi atsipalaidavo, vaikai ėmė bendrauti. Vėl dalijosi orų prognozėmis (vaizdo įrašą sukūrė penktokai Saulė ir Titas), kartu mankštinosi, keliavo po Latvijos apylinkes, susipažino su Preilių muziejais. Mokiniams labai patiko Lėlių muziejus ir jame esantys eksponatai. Projekto „Twinspace“ puslapyje, kuriame vaikai rašė savo įspūdžius, kėlė nuotraukas, vyko intensyvus darbas.

 

Ketvirtadienį, po rytinės mankštos ir orų prognozės (lietuviškus orus nuotaikingai pristatė šeštokė Ieva su ketvirtoku broliu Viliumi), laukė kūrybinis darbas su pasirinkta piešimo programėle. Projekto dalyviai vaizdavo Žaliąjį pasaulį, rezultatus talpino „Twinspace“ puslapyje. Kita užduotis, kuri prikaustė visus prie ekrano, buvo inžinerinio eksperimento, trunkančio vos 30 sekundžių, pristatymas. Visų komandų darbai buvo labai įdomūs. Lietuvos komanda gali didžiuotis jaunaisiais 4c klasės konstruktoriais Gabrieliumi, Jokūbu, Timu, Viliumi, kurių darbai tikrai buvo verti dėmesio. Ketvirtadienio popietė buvo darbinga projekto mokytojams. Reikėjo aptarti dvejų metų veiklas, kas pavyko, kas galėjo būti atlikta ir geriau. Pasvajojome apie ateities planus…

 

Penktadienis – paskutinė susitikimo diena. Jos metu mokiniai diskutavo, kas patiko projekte, pristatė, ką nuveikė per pandemijos pakeistus mokslo metus (ačiū ketvirtokams Austėjai, Emilijai, Jokūbui), prisiminė susitikimus Danijoje ir Estijoje, apgailestavo dėl neįvykusio gyvo susitikimo Latvijoje, džiaugėsi pamatę seniai matytus draugus. Šios dienos programoje taip pat buvo kalbama apie maistą, patiekalus, kuriuos mėgsta vaikai. Gražius darbelius pristatė 2a klasės mokinukai. Nuotaikingą kokteilio gaminimą parengė 6b klasės mokiniai, o pademonstravo Ieva.

 

Šeimininkai supažindino visus su galutiniu projekto produktu – elektronine knyga, kurioje atsispindi viso projekto veiklos. Susitikimo dalyviai pakviesti į atsisveikinimo koncertą, apdovanoti įspūdingomis padėkomis. Labai džiaugiamės ir dėkojame 4c, 5a ir 6b klasių vaikams, kurie neaptingo ir atostogų metu kasdien dalyvavo veiklose: ketvirtokams Viliui, Jokūbui, Ievai, penktokams Saulei, Titui, Deimantei, Nagliui, šeštokams  Saulei, Ūlai, Nedai, Ievai ir kitiems. Ačiū antrokams ir trečiokams, kurie parengė šokius, receptus ir piešinius.

 

Projektas neprailgo. Žinoma, prasidėjus karantinui ir visiems prieš metus pradėjus mokytis nuotoliniu būdu, sutrikimo būta. Kaip? Vaikai taip ruošėsi susitikimui Latvijoje, o jo nebus. Tačiau nurimus aistroms ir supratus, kad mes turime viską (norą, idėjų, patirtį), kad galėtume vykdyti projektą virtualiai, visi partneriai lengviau atsiduso – projektą pabaigsime kiek galima geriau. Atsirado naujų, neplaninių veiklų, kurios tik padarė projektą įdomesnį.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.