Baigiamasis projekto „Muzika Šiaurės Lietuvos dvaruose“ renginys

Marija Kaubrienė
,
projekto sumanytoja ir koordinatorė

Gegužės 11 d. į Šiaulių Chaimo Frenkelio vilą susirinko Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos vykdyto edukacinio projekto „Muzika Šiaurės Lietuvos dvaruose“ partneriai – mokiniai ir jų mokytojai iš Biržų, Joniškio, Kelmės, Mažeikių, Pakruojo, Plungės ir Radviliškio muzikos bei meno mokyklų.

 

Lietuvoje yra išlikę nemažai kažkada turiningą kultūrinį gyvenimą vykdžiusių dvarų, dvaro sodybų, kurie šiandien sudaro nemažą paveldo objektų dalį ir išgyvena renesansą. Pagrindiniai šio projekto tikslai buvo supažindinti Šiaulių S. Sondeckio menų gimnazijos bendruomenę su geografiškai artimiausiu Šiaurės Lietuvos istoriniu-architektūriniu paveldu – dvarais ir jų dvasia, skatinti mokinius domėtis savo krašto kultūriniu palikimu, puoselėti Šiaurės Lietuvos muzikos ir meno mokyklų bendruomenių kūrybinį bendradarbiavimą, dalytis pedagogine-metodine patirtimi.

 

2014 m. rudenį, prasidėjus projektui, kartą per pusmetį organizuotos išvykos į vis kitą dvaro vietovę, surengti septyni gimnazijos mokinių koncertai, kuriuose kartu koncertavo aplankomo krašto jaunieji atlikėjai. Po koncertų vykusios pažintinės ekskursijos po dvarą ir jo aplinkas praplėtė akiratį, suteikė žinių apie aplankyto krašto istoriją ir paskatino norą daugiau gilintis į mūsų šalies istorinį bei kultūrinį paveldą.

 

Padedant nuolatinei projekto koncertų vedėjai Raimondai Sližienei, per Šiaulių Chaimo Frenkelio viloje vykusį dviejų dalių koncertą buvo prisimintos buvusių susitikimų akimirkos, padėkota visiems atlikėjams ir dvaruose bei Biržų pilyje įsikūrusių muziejų administracijoms, mokytojams, tėveliams, padėjusiems įgyvendinti šį visais požiūriais jauniesiems muzikos propaguotojams naudingą ir reikšmingą projektą.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.