„Aš turiu pomėgį. O tu?“

Aurelija Dirginčienė
,
pradinių klasių mokytoja 

Jau antrąjį kartą Šiaulių „Juventos“ progimnazija organizavo 1–4 klasių mokinių konferenciją „Aš turiu pomėgį. O tu?“. Lietuvoje yra daug talentingų vaikų, kurie šoka, dainuoja, groja, dalyvauja talentų konkursuose. Mūsų konferencija siekė pastebėti tuos vaikus, kurie turi kitokius pomėgius (pomėgis – laisvalaikio užsiėmimas, vaiko mėgstamas būdas jam praleisti). Tai gali būti daugybė užsiėmimų, kurių nereikėtų painioti su gabumais. Pomėgiai daro žmogaus gyvenimą šviesesnį ir įdomesnį. Malonus užsiėmimas atitraukia nuo kasdienybės monotonijos, padeda sudėtingesnėse gyvenimo situacijose ir kartais tampa profesiniu pašaukimu.

 

Mokyklos direktorė R. Tamašauskienė konferencijos dalyviams palinkėjo įdomių pristatymų, susiklausymo. Svečiams skambėjo mokytojos L. Stankuvienės merginų terceto atliekama daina. Tercetas pasirinktas ne atsitiktinai – tai merginų dvyliktokių pomėgis, kuris tęsiasi nuo pat pirmosios klasės.

 

 

Konferencijos metu 33 pradinukai iš Kauno, Kauno rajono, Švenčionių, Plungės, Joniškio, Akmenės dalinosi savo pomėgiais. O jų pristatyta pačių įvairiausių: piešimas, laipiojimas medžiais, žvejojimas, „Lego“ konstravimas, lakrosas, jaunieji šunų vedliai, knygelių kūrimas, Rubiko kubas, įvairios sporto rūšys ir kt. Buvo smagu stebėti linksmus ir smalsius pradinukus. Jeigu mokytojo kas paklaustų, koks jo pomėgis, gal ne kiekvienas iš karto galėtų tvirtai atsakyti. O vaikų pomėgiai pastebimai labai greitai keičiasi. Štai praeitais metais dievino arklius ir jojimą, o šiais metais neapsisprendžia, kuris pomėgis sielai brangesnis – lipdukų gamyba ar filmukų kūrimas? Išgirdome daug ir labai įvairių pomėgių, nuo žvejybos,  maisto gaminimo, knygelių kūrimo iki eksperimentų ir įvairių rankdarbių.

 

Mokytojams aptariant renginį, ne vieną kartą nuskambėjo padėka už galimybę ugdyti mokinių saviraišką. Konferencijos pabaigoje direktoriaus pavaduotoja R. Dauliuvienė pasidžiaugė vaikų pristatymais bei konferencijos nauda.

 

Organizatoriai dėkoja dalyviams ir jau laukia kitų susitikimų.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.