Priešmokyklinukai Mažeikių lopšelyje-darželyje „Eglutė“ tėvelius pakvietė į kitokią sportinę pramogą

Rima Skrinskienė
,
Mažeikių l.-d. „Eglutė“ mokytoja 

Šiais mokslo metais Mažeikių lopšelis-darželis „Eglutė“ įstojo į EKO mokyklų tinklą ir įsipareigojo atlikti daug svarbių gamtą tausojančių veiklų. Spalio mėnesio gražų vakarą į lauko aikštelę sportinei pramogai rinkosi priešmokyklinio ugdymo 6A grupės tėvai. Ši sportinė pramoga buvo kitokia. Jai suorganizuoti buvo naudojamos tvarios, gamtai draugiškos priemonės. Nenaudojome nei kamuolių, nei lankų. Estafečių rungtyse naudojome gamtines priemones, virvę, sportinius marškinėlius, medinius skalbinių segtukus.

 

 

Mokytojas kamavo klausimai: ar bus įmanoma sportuoti be kamuolių, lankų bei kitų įprastų estafetėms reikalingų priemonių? Pasirodo, taip. Estafetės įtraukė mažuosius ir jų tėvelius, vyko draugiškos varžytuvės. Šeimos nariai palaikė savuosius, vyravo puiki draugiška atmosfera. Tėvai, kartu su vaikais iš gamtinių priemonių kūrė paveikslus, lapais puošė voro tinklą.

 

Pramogos pabaigoje apsieita ir be popierinių medalių. Pašėlti su nukritusiais lapais, iš jų daryti „pūgą“ (metant lapus į viršų ir juos gaudant) buvo puiki mintis. Džiūgavo ir dideli, ir maži.

 

Šiltą bendravimą ir tarpusavio ryšį tarp pedagogų ir ugdytinių tėvų sutvirtino meilė ir pagarba gamtai. Mažeikių lopšelio-darželio „Eglutė“ bendruomenė mažais žingsneliais ,,keliauja“ tvarumo link. Įsitikinome, kad ir pramoga, pakeitus įsisenėjusius įpročius, leido siekti tvaraus ir atsakingo vartojimo.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.