Valstybės šimtmečio minėjimas: inovatyvi ir sumani idėja šventei

Jurgita Bonkevičiūtė
,
Kauno r. Noreikiškių l.-d. „Ąžuolėlis“ direktorės pavaduotoja ugdymui

Pakiliai ir linksmai garbingą Lietuvos šimtmečio jubiliejų atšventė Kauno r. Noreikiškių lopšelio-darželio „Ąžuolėlis“ ugdytiniai, jų tėveliai, pedagogai ir visa įstaigos bendruomenė.

Vasario 8 d. autobusas su dviem priešmokyklinukų grupėmis pajudėjo Vilniaus link. Po tiesioginiu vaizdo reportažu įstaigos „Facebook“ paskyroje transliuotos kelionės pasiektas ekskursijos tikslas – Vilniaus širdyje esanti Lietuvos Respublikos prezidentūra. Apžiūrėję prezidento rezidencijos pastatą, vaikai sužinojo, ar tuo metu mūsų Prezidentė yra šalyje, ar yra išvykusi oficialaus vizito į kitą šalį. Kaip manote, iš kokio valstybės simbolio galima tai sužinoti? Tai buvo pažinties su šalį reprezentuojančiais simboliais pradžia.

 

Atkeliavus į Katedros aikštę buvo susipažinta su svarbiausiais mūsų šalies sostinės architektūriniais valstybingumo simboliais: Gedimino pilimi, atstatytais Valdovų rūmais ir dar XVI a. menančiais žemutinės pilies pamatais, Vilniaus arkikatedra bazilika ir paminklu Lietuvos didžiajam kunigaikščiui Gediminui.

Ekskursija tęsėsi Prezidentūros rūmų ansamblyje įsikūrusiame Valstybės pažinimo centre. Per beveik dvi valandas trukusį edukacinį užsiėmimą „Diena su prezidentu“ vaikai ir juos lydintys pedagogai interaktyviose erdvėse lengvai, įtraukiančiai ir įdomiai mokėsi atlikti žaismingas užduotis, prisiminė kiekvienam svarbius Lietuvos istorijos įvykius ir tyrinėjo Lietuvos prezidentų darbą. Kodėl Lietuvai vadovauja būtent prezidentas? Ką jis veikia darbo dienomis ir kuo užsiima laisvalaikiu? Kokias dovanas Lietuvai yra padovanoję kitų šalių atstovai ir kodėl priimta jomis keistis? Atsakymus į šiuos klausimus vaikai rado smalsumą žadinančiose erdviose, per du aukštus išsidėsčiusiose interaktyviose ekspozicijos salėse.

Patyrę daug įspūdžių ir surinkę svarų žinių bagažą pajudėjome namų link. Laukė didelis „namų darbas“: kaip šventiškai ir įtraukiančiai Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį paminėti darželyje, kad tai taptų švente, kurioje būtų ne tik švenčiama, bet ir mokomasi (mokymosi per pramogą reikšmę akcentuoja daugelis šiuolaikinių mokslininkų ir švietimo specialistų)? Iki šventės laiko buvo likę nedaug, bet energingos ir kūrybingos darželio bendruomenės pastangomis programa ir visi svarbiausi šventės akcentai buvo sėkmingai sudėlioti.

Šventės dieną nuo pat ryto įstaigoje netilo šurmulys: tėveliai padėjo vaikams pasipuošti tautiniais kostiumais, spragsėjo fotoaparato blykstės, Lietuvos trispalvės spalvomis nušvito salės lubos, o į ją sugužėjo šventiškai nusiteikusi darželio bendruomenė. Palengva rimo paskutiniai repetuojamų dainų ir šokių akordai. Iškilminga tyla išsisklaidė ir į ją įsiliejo tvirtai bei pakiliai giedamas šalies himnas. Šventinė programa spindėjo gimtojo krašto dainomis ir šokiais, Lietuvos valstybės gilias šaknis įprasminančiomis eilėmis, nuotaikinga priešmokyklinukų edukacine viktorina apie Valstybės pažinimo centre iš esmės pažintus valstybingumo simbolius. Šventinę nuotaiką kūrė tautiniai kostiumai, ryškiaspalviai vėliavos spalvų balionai ir nuoširdžios šypsenos.

 

Mes, šventės idėjos iniciatorė Jurgita Bonkevičiūtė ir organizatorės – priešmokyklinio ugdymo pedagogės Reda Ančerienė ir Kristina Malinauskienė, kviečiame visas mūsų valstybei svarbias šventes ir datas pažymėti inovatyviai ir sumaniai.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.