Priešmokyklinukai – skaitymo maratono dalyviai

Rasa Motiejauskienė, Vida Intaitė
,
Telšių l.-d. „Eglutė“ „Žvirbliukų“ grupės priešmokyklinio ugdymo pedagogės

Telšių lopšelis-darželis „Eglutė“ gavo kvietimą vasario 21 d. Telšių rajono savivaldybės administracijos Didžiojoje salėje Tarptautinės gimtosios kalbos dienos proga dalyvauti skaitymo maratone „Simonas Daukantas ir Justinas Staugaitis. Jie svajojo ir kūrė Lietuvą“. Tai jau antras Telšiuose surengtas skaitymo maratonas, į kurį registruojasi įvairaus amžiaus žmonės. Skaitymo trukmė neribojama – nuo vieno ar kelių žodžių iki kelių puslapių.

 

Mintis, kad literatūra – gyvenimo mokykla, nėra nauja, bet labai tiksli. Kuo daugiau vaikai skaitys, tuo lengviau naudos kalbą, geriau ją suvoks, turės gausesnį žodyną. Pratindami vaiką prie knygos, padėsime jam tapti kūrybingu žmogumi.

Dirbdamos su priešmokyklinio amžiaus vaikais, pastebėjome, kad jie itin domisi knygomis ir jose parašytu tekstu. Mums, kaip pedagogėms, belieka kalbos centre įrengtą bibliotekėlę nuolat papildyti kuo įvairesnėmis knygomis, raidynais, žodynais, skaitymo elementoriais ir t. t.

 

Tad susidomėję šiuo kvietimu į renginį užsiregistravome ir mes – priešmokyklinės „Žvirbliukų“ grupės vaikai ir auklėtojos. Skaityti pasirinkome Simono Daukanto „Būdas senovės lietuvių, kalnėnų, žemaičių“ skyriaus „Viešės“ ištrauką „Kalėdų viešės, arba šventė“. Pasiskirstę po vieną trumpesnį ar ilgesnį sakinį, su vaikais visą savaitę mokėmės taisyklingai perskaityti jiems neįprastus, senovine kalba parašytus žodžius.

 

Pats skaitymo maratonas vaikams paliko neišdildomą įspūdį: savo eilės laukė susėdę į savivaldybės tarybos narių kėdes, klausėsi, kaip skaito Telšių meras Petras Kuizinas, patys skaitė per mikrofoną prieš didelę auditoriją klausytojų.

Grįždami iš renginio vaikai dalijosi įspūdžiais: „Truputį jaudinausi, bet susikaupiau ir perskaičiau“ (Elija), „Man patiko skaityti per mikrofoną, nes visi gerai girdėjo“(Kevinas), „Aš gerai skaičiau, nes daug mokiausi“ (Emilis).

Tokie renginiai vaikams – nuostabus ir nepamirštamas dalykas, nes jie gali pabūti kitoje aplinkoje su bendraamžiais, pedagogais ir šeimos nariais.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Vienas komentaras

  • Edita

    Puiki edukacija, galėtų tapti tradicija ar netgi išaugti į respublikinį renginį. Tik skaityti mažiesiems turbūt būtų smagiau jiems pagal amžių skirtą literatūrą.