Vaikai – spalvų draugai!

Vilniaus lopšelio-darželio „Spragtukas“ „Gaidelių“ grupės ugdytiniai (3–4 metų vaikai) ir ikimokyklinio ugdymo pedagogės Nadežda Jevstafjeva ir Natalja Bičkauskienė gegužės mėnesį vykdė projektą „Vaikai – spalvų draugai“. Prie projekto įgyvendinimo aktyviai prisijungė ir „Gaidelių“ grupės vaikučių tėveliai. Projekto tikslas – tenkinant vaikų poreikį pažinti spalvas ir bendradarbiauti su kitais vaikais, nusiteikti džiugiai, kūrybinei veiklai.

 

Projekte buvo naudojami įvairūs metodai, skatinantys vaikus geriau pažinti ir prisiminti spalvas bei jas įvardyti. Spalvos atsispindėjo aprangoje ir aplinkoje. Vaikai ir suaugusieji rengėsi atitinkamos spalvos drabužiais. Grupėje mažuosius kūrybiškai veikti skatino dienos spalvos žaislai, skarelės, gamtinė medžiaga. Vaikai tyrinėjo, liejo spalvas. Sužinojo, kad yra trys pagrindinės spalvos: raudona, geltona ir mėlyna, o jas maišant įvairiomis proporcijomis galima išgauti naujas spalvas ir atspalvius. Per kūrybines veiklas naudojome „Art-terapijos“ (meno terapija) metodus. Jie padėjo vaikams atsipalaiduoti, nusiteikti veiklai, drąsiai pasinerti į kūrybinį procesą. Mažieji tapė, piešė, štampavo, kūrė darbelius iš gamtinės medžiagos. Savo nupieštais piešinukais ir darbeliais puošė grupės aplinką.

 

Pagrindinis projekto renginys „Vaivorykštės gimimo diena“ vyko gegužės 29 d. Į darželio kiemą susirinko „Gaidelių“ grupės ugdytiniai, jų tėvai ir auklėtojos. Pagrindiniai spektaklio herojai – vaikų tėvai. Jie tapo pasakų ir animacinių filmukų personažais: miško Ragana, Piratu, indėnų Vadu ir kt. Vaikams reikėjo surasti ir surinkti 7 spalvas, kad „išgelbėtų“ iš nelaisvės Vaivorykštę. Dalyviai gavo žemėlapį su pažymėtais stotelių simboliais ir iškeliavo į paruoštą maršrutą. Mažyliams buvo parengtos užduotys-stotelės, kuriose už atliktą užduotį buvo apdovanojami Vaivorykštės spalva. Renginio svečiai ir dalyviai turėjo atspėti mįsles, pereiti per kliūtis, piešti kreidelėmis ant asfalto, pašokti kurdami naujus judesius. Šiame renginyje buvo aiškiai matomas grupės auklėtojų ir tėvų bendradarbiavimas.

 

Šventės pabaigoje kartu su Vaivorykšte buvo šokamas šokis, visų laukė vaišės, padėkos ir apdovanojimai. Per šią šventę vaikai ir suaugusieji gyveno ir žaidė spalvų pasaulyje, todėl ir nuotaikos buvo pačios gražiausios, šviesiausios, spalvingiausios.

 

Vilniaus lopšelio-darželio „Spragtukas“ inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.