Tolerancija – tai lyg gerumo laivas

Daiva Martinkuvienė
,
Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės g-jos psichologė

Tolerancijos diena Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje paminėta baigiamuoju neįgaliųjų ir mokinių socialinės-švietėjiškos veiklos projekto „Mano delne Tavo ranka“ koncertu, į kurį susirinko visi projekto partneriai – Kretingos dienos veiklos centras, Simono Daukanto progimnazija, Marijos Tiškevičiūtės mokykla, Jurgio Pabrėžos universitetinė gimnazija – ir pristatė savo meninius pasirodymus. Renginį vedė Dienos veiklos centro lankytoja Jurgita Kubiliūtė ir J. Pabrėžos universitetinės gimnazijos mokinys Jonas Pakutka.

 

Pagrindinis projekto „Mano delne Tavo ranka“ tikslas – užtikrinti neįgaliųjų ir mokinių tarpusavio bendradarbiavimą ir komunikaciją, pažįstant negalią per švietėjišką socialinę veiklą. Du mėnesius mūsų gimnazijos pirmų klasių mokiniai bendradarbiavo su M. Tiškevičiūtės mokyklos specialiųjų klasių auklėtiniais, lankėsi vieni pas kitus ir per praktinius užsiėmimus iš spalvoto popieriaus karpė rankytes, kurias dekoravo savo vardais, piešinukais, palinkėjimais… Pirmųjų susitikimų metu vaikai atrodė nedrąsūs, buvo galima pastebėti, kad sutrikę jautėsi ne tik neįgalieji, bet ir gimnazijos mokiniai, kurie suprato, jog bendra veikla bus šiek tiek kitokia, nei įprasta, kad iniciatyvos teks imtis patiems ir reikės maksimalios pagalbos naujiesiems draugams. Per vėlesnius susitikimus situacija keitėsi, įtampa slūgo, veiduose atsirado daugiau šypsenų, užsimezgė malonus bendravimas. Džiugu, kad gimnazijos mokiniai turėjo galimybę per praktinę veiklą patirti, ką reiškia neįgaliųjų gyvenimas, ir suprasti, kad šie žmonės yra mūsų kasdienio gyvenimo dalis, kad negalia yra būsena, kurią dalis visuomenės narių išgyvena dėl tam tikrų aplinkybių, nuo kurių nė vienas nesame apsaugotas.

 

Janinos Šidlauskienės nuotraukos

Apibendrinant projekto veiklas galima pasidžiaugti, kad M. Tiškevičiūtės mokyklos specialiųjų klasių mokiniai ir mūsų gimnazistai bendradarbiavo draugiškai ir tolerantiškai. Abiejų mokyklų mokiniai – tai gerumo, tolerancijos laivo, plaukiančio per pasaulį, keleiviai.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.