Tarptautinė jaunimo vasaros stovykla Papėje

Liepos 8–12 d. Pūkarags poilsiavietėje (Latvija), įsikūrusioje ant vaizdingos Baltijos jūros pakrantės, Papės gamtiniame parke vyko Tarptautinė edukacinė jaunimo vasaros stovykla, skirta žvejybos perspektyvoms Baltijos jūros aplinkosaugos kontekste nagrinėti. Joje dalyvavo Šiaulių Didždvario gimnazijos gimnazistai bei Liepojos ir Gruobinios (Latvija) mokyklų mokiniai.

 

Latvijos mokslininkų ir įvairių specialistų paskaitose mokiniai įgijo teorinių žinių apie Baltijos jūrą, žvejybą ir ekologines problemas, o praktinių užsiėmimų metu kartu su mokytojais išbandė skirtingus žvejybos būdus Baltijos jūros priekrantės zonoje.

 

Snieginos Raubaitės nuotraukos

Keliaudami palei Ventos upę iki Kuldygos stovyklos dalyviai grožėjosi gamtos vaizdais, stebėjo paukščius, aplankė Ventos krioklį, kuris yra plačiausias visoje Europoje (plotis siekia 249 m). Alsungoje mokiniai dalyvavo edukacinėje veikloje, ruošė tradicinį latviško kulinarinio paveldo patiekalą – sklandrausį. Pajūryje apžiūrinėjo nuostabaus grožio abrazinį Jūrkalnės krantą, Gruobinios viduramžių pilyje mokiniai atliko patyrimines užduotis: kūrė filmus istorine, geografine, biologine tematika, sudarinėjo kryžiažodžius.

Stovyklos dalyviai aplankė Alandės upės ir Papės ežero gamtos takus, Papės ežero take stebėjo laisvai besiganančius reaklimatizuotus laukinius arklius (tarpanus) ir taurus.

 

Su profesionaliu žveju Evaldu Urbanu stovyklautojams teko ne tik iš jūros žvejojant traukti tinklus, bet ir virti ypatingą žuvienę ant laužo. Edukacinėse veiklose buvo panaudota užsienio kalbų (anglų, rusų, latvių), biologijos, geografijos, istorijos, informacinių technologijų žinios bei įgūdžiai. Mokiniai ir mokytojai įgijo žinių apie žvejybą, Baltijos jūroje sugaunamas žuvis bei ekologines problemas ir jų sprendimo būdus.

Stovykloje vykdomos integruotos patyriminės veiklos ugdė kūrybiškumą, lavino bendravimo ir komandinio darbo įgūdžius bei sustiprino lietuvių ir latvių draugystę.

Paulius Baranauskas, Šiaulių Didždvario gimnazijos istorijos mokytojas
Sniegina Raubaitė, geografijos mokytoja
Kristina Urbonienė, anglų kalbos mokytoja
Danguolė Vaičekauskienė, biologijos mokytoja

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.