Stojantiems į profesines mokyklas – dar patogesnė priėmimo sistema

Milena Puchova
,
VTVPMC Plėtros skyriaus vedėja

Šiandien prasidėjo priėmimas į profesines mokyklas. Tai jau antrieji metai, kai stojantieji prašymus pildo nuotoliniu būdu, naudodamiesi Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LABA BPO) skirta sistema. Atsižvelgiant į praėjusių metų patirtį priėmimo procedūra buvo patobulinta ir tapo dar patogesnė stojantiesiems.

 

Šiais metais norintieji mokytis profesinio mokymo įstaigose gali ne tik pasirinkti juos dominančias mokymo programas, bet ir nurodyti iki 3 pageidavimų pirmenybės tvarka, kaip tai daro siekiantys aukštojo mokslo. Dar viena naujovė – nuo šiol profesinės mokyklos, matydamos, kad viena ar kita mokymo programa nesurenka reikiamo mokinių skaičiaus, galės per priėmimą apie tai informuoti stojančiuosius, tad jie turės laiko per tris darbo dienas koreguoti savo pasirinkimus.

 

Vieno didžiausių Lietuvoje Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centro (VTVPMC) direktoriaus pavaduotoja ugdymui Virginija Putnaitė sveikina priėmimo procedūros pasikeitimus. „Pirmiausia tokia tvarka yra daug patogesnė stojantiems į profesines mokyklas. Anksčiau nemaža dalis mūsų studentų atvykdavo iš tolimiausių Lietuvos miestų vien tam, kad pristatytų dokumentus, dabar tai galės padaryti internetu. Pateikdami prašymus internetu, jie taip pat mato visą spektrą galimybių: nuo aukštųjų iki profesinių mokyklų, informaciją apie siūlomas mokymo programas randa vienoje vietoje. Šiemet, kaip ir praėjusiais metais, per priėmimą atsižvelgiama į darbo rinkos poreikius, tad tikslingai daugėja vietų norintiems mokytis IT ir inžinerinės pramonės sektoriaus programų“, – privalumus vardija V. Putnaitė.

 

Didžiausio stojančiųjų skaičiaus tradiciškai tikimasi informacinių technologijų srityje. Po Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centro stogu 2014 m. įsikūrusi „Akademija.IT“ kasmet sulaukia ypatingo stojančiųjų susidomėjimo – 25 asmenų Java programuotojų grupė paprastai atrenkama iš kelių šimtų kandidatų. Per atranką organizuojami stojamieji egzaminai – specifinių žinių testas ir motyvacinis pokalbis su IT įmonių profesionalais.

Šiame mokymo centre taip pat veikia moderniausios Vilniaus regione Inžinerinės pramonės bei Energetikos ir mechatronikos praktinio mokymo dirbtuvės. Jose ir kituose mokymo centro padaliniuose rengiami inžinerijos ir transporto, IT ir kompiuterijos, verslo ir finansų bei vizualinių technologijų sričių specialistai.

 

Mokytis kviečiami baigę 10 klasių jaunuoliai, kurie, pasirinkę profesiją, kartu įgyja ir vidurinį išsilavinimą gimnazijos skyriuje. Vos vienerių metų trukmės mokymo programas gali rinktis baigę 12 klasių ir profesinių bei aukštųjų mokyklų absolventai. Siekiantiems pirmos kvalifikacijos ir jau turintiems ne daugiau kaip 1 kvalifikaciją, įgytą profesinėje arba aukštojoje mokykloje, profesinis mokymas yra nemokamas.

 

Prašymas mokytis profesinėse mokyklose pildomas adresu http://profesinis.lamabpo.lt.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.