Išvyka į Aleksandro Stulginskio universitetą

Deimantė Pėtelytė
,
Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagr. m-klos 6b klasės mokinė

Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos mokiniai dalyvauja Šviečiamosios gyvulininkystės programoje. Ją įgyvendina Žemės ūkio ministerija kartu su programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centru. Programa finansuojama iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto asignavimų.

Šioje programoje dalyvauja 5–8 klasių mokiniai. Programos tikslas – supažindinti vaikus su visomis Lietuvoje paplitusiomis tradicinėmis gyvulininkystės šakomis: pienine ir mėsine galvijininkyste, kiaulininkyste, paukštininkyste, arklininkyste, avininkyste, ožkininkyste, kailine žvėrininkyste, triušininkyste ir bitininkyste, jų produktais, taip pat su saugomomis senosiomis Lietuvos ūkinių gyvūnų veislėmis, gyvulininkystės specialistų rengimu, darbo šioje srityje galimybėmis.

 

Gegužės 28 d. 6b klasės mokiniai dalyvavo edukacinėje išvykoje į Aleksandro Stulginskio universitetą. Mokiniai sužinojo, kokios gyvulių rūšys veisiamos Lietuvoje, kaip sparčiai plėtojasi gyvulininkystė, kaip modernizuojami gyvūnų laikymo ir priežiūros procesai, naudojant robotus, kompiuterius ir kitas technologijas, kaip keičiasi gyvulininkystės darbuotojų darbo pobūdis ir sąlygos. Vaikai susidomėję klausėsi, kokios naujausios gyvulininkystės technologijos yra Lietuvoje, kokie specialistai reikalingi joms diegti ir valdyti, kaip organizuoti gyvulininkystės produktų gamybą, parinkti pažangius ūkinių gyvūnų veisimo metodus, užtikrinti gyvūnų gerovės ir produktyvumo sąlygas, konkurencingumą ir pelningumą. Kad vaikai visa tai geriau suprastų, programos organizatoriai pakvietė juos į Aleksandro Stulginskio universiteto auditorijas, laboratorijas, vėliau mokiniai trumpam užsuko į sporto salę, biblioteką, pasivaikščiojo po universiteto parkelį ir pan.

 

Patyrę įdomios pamokos pažinimo džiaugsmą ir laisvalaikio malonumą, mokiniai išvyko namo. Galbūt kai kurie ekskursijos dalyviai ateityje sugrįš į universitetą kaip studentai.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.