Specialistai skelbia: „Globaliai karjerai reikia IT“

Šiųmetės parodos „Studijos 2018“ programoje – padidintas dėmesys profesiniam mokymui. Parodos atidarymo šventėje Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis kvietė jaunimą atsakingai rinktis profesiją ir tapti ateities kūrėjais. Kurti Lietuvai jaunuolius kvietė ir pačios šalies profesinio mokymo įstaigos, ekspozicijoje pristatydamos naują vienos inovatyviausių sričių – kompiuterijos sektoriaus – amplua.

 

Ar Lietuvai reikia „ITišnikų“?

 

Profesinio mokymo salėje vykusioje konferencijoje diskutuoti būsimus studentus provokavo nacionalinio informacinių ir ryšių technologijų sektoriaus asociacijos „Infobalt“ švietimo ekspertė Monika Simaškaitė. Specialistės teigimu, informacinių technologijų (IT) rinka Lietuvoje sparčiai plečiasi, tad darbuotojų trūkumas – vis opesnė problema. Tiek šiandien, tiek po kurio laiko bus kuriamos darbo vietos ne tik programuotojams, bet ir testuotojams, sistemų analitikams bei architektams, grafikos dizaineriams ir kt.

Pasak ekspertės, manoma, kad po 20-ies metų nuo 35 iki 50 proc. darbo vietų bus robotizuojamos ir kompiuterizuojamos. Tad prie šiandienai įprastų gebėjimų rašyti ir skaityti prisidės algoritmavimas, o besimokantiems užsienio kalbų bus pravartu perprasti ir programavimo kalbas.

 

Vien technologijų išmanymo neužteks

 

Pranešime „Globaliai karjerai reikia IT“ švietimo ekspertė M. Simaškaitė atkreipė dėmesį, kad vis aktualesni bus ne tik techniniai įgūdžiai, bet ir kitos universalios kompetencijos. IT kompanijos, atsirinkdamos savo komandos narius, ieško kūrybiškų ir inovatyvius sprendimus priimančių žmonių, gebančių dirbti grupinį darbą ir turinčių aukštą emocinį intelektą, nusiteikusių nuolatos mokytis. Profesinių ir bendrųjų kompetencijų visuma, ekspertės tvirtinimu, pasitarnaus ir globalios asmens karjeros galimybėms – IT sektorius leidžia dirbti iš bet kurio pasaulio taško, o tai, žinoma, reikalauja specialisto universalumo ir gebėjimo prisitaikyti.

 

Ateities karta keis profesiją mažiausiai du kartus

 

Ilgą laiką Lietuvoje vyravo karta, mėgstanti stabilumą, besispecializuojanti vienoje srityje – tai profesionalai, vienoje darbo vietoje išdirbantys neretai ir visą gyvenimą. Jų vaikai, atsidūrę darbo rinkoje, ieško iššūkių ir darbo vietą arba poziciją įmonėje keičia kas kelerius metus, yra pratinami nuolatos mokytis ir nemėgsta monotonijos. Manoma, kad darbo rinka ilgainiui sukurs tendenciją keisti profesiją ne vieną kartą.

 

Asociacija „Infobalt“ remia ir yra sukūrusi ne vieną iniciatyvą, leidžiančią ne tik ką tik baigusiems mokyklą jaunuoliams, bet ir įvairių sričių specialistams įgyti reikiamų įgūdžių siekiant karjeros IT sektoriuje. Asociacijos „Infobalt“ ir „Tech City“ kartu su IT įmonėmis bei Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centru 2014 m. įkūrė „Akademija.IT“, kurioje pirmą kartą Lietuvoje pradėjo ruošti Java programavimo ir programinės įrangos testavimo specialistus.

Minėtasis profesinio mokymo centras parodoje „Studijos 2018“ profesinių mokyklų ekspozicijų erdvėje kartu su kitomis šalies profesinio mokymo įstaigomis pristatė „Kompiuterijos“ sritį.

 

Parengta pagal Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centro inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.