Nešiojame Lietuvą širdyje

Vilija Kergienė, Irena Gecevičienė
,
Telšių l.-d. „Mastis“ auklėtojos

Telšių lopšelis-darželis „Mastis“ Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį pasitiko netradicinėmis veiklomis. Kaip įprasminti šią svarbią Lietuvai šventę? Idėją – 100 dienų giedoti „Tautišką giesmę“ – pasiūlė darželio direktorė Danutė Popovič. Aktyviausiai prie šios iniciatyvos prisijungė mažieji ugdytiniai.

 

Kvietėme tėvelius dalytis sveikinimais ir linkėjimais Lietuvai. Ant trispalvių ąžuolo lapelių linkėjimus rašė visi: ir maži, ir dideli. Jais apjuosėme darželio vidaus erdves. „Žvirbliukų“ grupės tėveliai įsitraukė į šimtmečio iniciatyvą: papuošė langus išlankstytomis iš popieriaus trispalvėmis gervėmis.

Lietuvos šimtmetį pažymėjome renginiu „Aš myliu Lietuvą“. Nešini trispalviais balionais sugužėjome į darželio kiemą ir sukūrėme Lietuvos vėliavos kompoziciją. Įsodinome geltonas ir raudonas tulpes, stengdamiesi atkartoti Lietuvos kontūrą. Daug gražių eilėraščių apie meilę Tėvynei, jos grožį skyrė vaikai. Mažieji prisiminė Lietuvos simbolius ir aiškinosi jų reikšmes. Skambėjo dainos, lietuvių liaudies šokiai, rateliai. Direktorė dovanojo darželiui istorinę Lietuvos vėliavą. Šventės kulminacija – gimtadienio pyragas, papuoštas trispalve širdele ir užrašu „Sveikinimai Lietuvos gimtadienio proga!“.

 

Manome, kad Lietuvos šimtmečio renginiai, akcijos, iniciatyvos kiekvieno mūsų širdyje uždegė patriotizmo ugnelę. Su ja tęsime pradėtus darbus, giedosime „Tautišką giesmę“, mokysimės naujų eilių bei dainų apie gimtinę ir taip pasitiksime kitą Lietuvai svarbią datą – Kovo 11-ąją.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.