Sėmėmės STEM veiklų patirties Serbijoje

Jurga Bučnienė
,
Šiaulių r. Meškuičių gimnazijos anglų kalbos mokytoja metodininkė

Spalio 30 d. – lapkričio 1 d. aš, Šiaulių r. Meškuičių gimnazijos anglų kalbos mokytoja metodininkė Jurga Bučnienė, dalyvavau Serbijos sostinėje Belgrade vykusiame tarptautiniame „Erasmus+“ partnerysčių plėtrai ir STEM veiklų integracijai skirtame seminare „Tarptautinis bendradarbiavimas: efektyvios patirtys STEM veiklose“.

 

Į tarptautinį seminarą susirinko gamtamokslių dalykų, matematikos ir anglų kalbos mokytojai iš 14 Europos šalių: Lietuvos, Italijos, Serbijos, Švedijos, Ispanijos, Nyderlandų, Vokietijos, Austrijos, Belgijos, Kroatijos, Estijos, Čekijos, Bulgarijos, Ispanijos. Seminare dalyvavo dar 3 dalyvės iš Lietuvos: Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rūta Vainauskaitė, Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos anglų kalbos mokytoja Rita Markovskaja ir Nacionalinės agentūros atstovė Ieva Budrienė. Seminaro tikslas buvo pristatyti dalyviams gerosios patirties STEM praktikas, skatinti tobulėti išbandant naujas STEM taikymo praktikas ir priemones. Taip pat per seminarą vyko supažindinimas su galimybėmis vykdant „Erasmus+“ tarptautinius projektus, gerosios patirties pasidalijimas, kontaktų paieška, švietimo kaitos ir perspektyvų analizė darbo grupėse.

 

Daug dėmesio sulaukė STEM projektas, kuris plėtojamas Serbijoje jau net 10 metų. Fizikos mokytoja Tatjana savo mokykloje įkūrė fizikos mylėtojų draugiją „FIZIXA“. Ji daugelį metų organizavo mokinių vasaros mokyklą 5–12 metų vaikams, taip pat sukūrė pirmąjį mokslo parką Serbijoje ir yra jo bendraautorė. Naudodama tą patį modelį mokytoja padėjo atidaryti dar penkis mokslo parkus Serbijoje. Į STEM parko įgyvendinimo procesą buvo įtraukti mokiniai, jų tėvai ir visa bendruomenė. Per mokslo parko veiklas mokiniai lavina gamtamokslio ugdymo įgūdžius, organizuoja ir veda ekskursijas kitų mokyklų ugdytiniams.Seminaro dalyviams buvo suteikta puiki galimybė pasivaikščioti po naktinį Belgradą ir apžiūrėti miesto įžymias vietas. Taip pat dalyviai aplankė žymaus serbų išradėjo, fiziko, mechaniko ir elektros inžinieriaus Nikolo Teslos muziejų.

 

Dalyviai turėjo galimybę užmegzti tarptautinius ryšius su seminare dalyvavusių šalių mokytojais, rasti partnerius įgyvendinant tarptautinius projektus.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.