Protų mūšis už Lietuvą

Dainora Raudienė
,
mokytoja

Vasario 5 d. Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijoje vyko protų mūšis „Mūsų Lietuva“, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui.

Šventę pradėjo mokinių tarybos narės Barbora, Emilija, Kornelija ir Viltenė. Poezijos posmais jos pasveikino visus susirinkusius Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga.

 

Atstovai iš visų 5–8 klasių (net 32 mokiniai) ir kiti bendruomenės nariai pasiskirstė į 8 komandas: „Lietuviai“, „Dzūkai“, „Aukštaičiai“, „Žemaičiai“, „Suvalkiečiai“, „Rūtos“, „Gandrai“ ir „Ąžuolai“. Kiekvienoje komandoje buvo po vieną penktoką, šeštoką, septintoką, aštuntoką ir vieną suaugusį bendruomenės narį. Džiaugiamės, kad prie komandų noriai prisijungė mokytojai Alminas Raišelis, Nijolė Misevičienė, Daiva Rusakevičienė, Vidutė Želvienė, kompiuterių priežiūros inžinierius Aurimas Makutėnas, buhalterė Rasa Vinauskienė, raštinės administratorė Jolanta Paškevičienė ir 5a klasės mokinės Ugnės mama Raimonda Stapulionienė.

 

Direktorės pavaduotoja ugdymui Ligita Urbelienė davė startą protų mūšiui, pasveikino visus didelės mūsų valstybės šventės proga ir palinkėjo būti savo šalies patriotais. Komandos ėjo „Geltonu“, „Žaliu“ ir „Raudonu“ keliu, atsakinėdamos į įvairiausius klausimus apie Lietuvos gamtą, politinę santvarką, žymius žmones, garsius objektus ir, žinoma, istoriją. Kiekvienam kelyje buvo du turai – 12 ir 13 klausimų. Komandoms teko pasukti galvas, kol atsakė net į 75 klausimus. Kol komisija skaičiavo teisingus atsakymus, per pertraukas tarp turų visi dalyviai ir žiūrovai žiūrėjo filmukus apie mūsų gražiąją Lietuvą, dainavo smagias patriotines dainas. Protų mūšis vyko itin intensyviai, aistringai, džiaugsmingai. Galiausiai paaiškėjo, kad III vieta atiteko „Ąžuolų“ komandai, surinkusiai 56 taškus, II vietą užėmė „Lietuvių“ komanda, surinkusi 63 taškus. Protų mūšio nugalėtojais tapo „Suvalkiečių“ komanda, surinkusi net 64 taškus! Visos komandos buvo apdovanotos saldžiaisiais prizais, prizinių vietų laimėtojai – dovanėlėmis, o I ir II vietos nugalėtojai – dar ir bilietais į kino centrą.

Nors esame maža, bet nepakartojama ir garbingos praeities šalis!

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.