Paroda-konkursas „Technorama 2020“ įvyks: stebins inovacijomis, įveikiančiomis visus iššūkius

Šių metų gegužės pradžioje jau 19-ąjį kartą turėjusi vykti tarptautinė paroda-konkursas „Technorama“ taip ir neįvyko. Kaip ir daugelis masinių renginių, pastaroji, kasmet sutraukianti kelis tūkstančius lankytojų, dėl Covid-19 – atidėta. Tačiau inovacijų entuziastai nusivilti neturėtų – nuspręsta, jog šiemet paroda visgi įvyks – ji perkelta į rudenį, visi darbai bus eksponuojami virtualioje erdvėje.

 

„Technorama“ – tradicinė paroda-konkursas, kuris nuo pat 2001-ųjų į vieną vietą suburia inovacijų kūrėjus – studentus, mokslo atstovus ir naujųjų technologijų entuziastus. Per devyniolika gyvavimo metų parodoje pristatyta įvairiausių mokslo sričių išradimų: nuo inžinerinių prietaisų, sparčiai dominuojančią poziciją užėmusių informacinių technologijų, humanitarinių ir socialinių mokslų projektų iki paskutiniaisiais metais didelio dėmesio sulaukusių, parodoje demonstruotų maisto inovacijų.

 

Tačiau šiemet konkurso rengėjų planus sugriovė visą pasaulį paveikusi koronaviruso pandemija, dėl kurios Lietuvoje paskelbtas karantinas ir atšaukti visi masiniai renginiai. Organizatoriams besvarstant modelius, kaip būtų galima įgyvendinti sumanymus, šių metų „Technoramos“ formatą padiktavo pavadinimas – pasitelkus naująsias technologijas renginį sumanyta perkelti į virtualią erdvę, kuri bus visiškai unikali ir sukurta būtent „Technoramai“. Paroda atidaroma rugsėjo 25 d.

 

„Dažniausiai virtualios parodos reiškia skaitmenizuotų objektų pateikimą tinklalapiuose. Mūsų parodos konceptas kitoks: žmonės, kurie turi virtualiosios realybės akinius, galės pasivaikščioti po parodą, interaktyviai apžiūrėti pristatomų produktų trimačius modelius, projektus pristatančius plakatus ar peržiūrėti TV ekrane pateikiamą pristatymo vaizdo įrašą“, – tikina parodos-konkurso rengėjai.

 

Žmonės, negalintys pasinaudoti virtualiosios realybės akiniais, galės pasivaikščioti po parodą taip, kaip tai galima daryti trimačiame žaidime, t. y. jiems pakaks kompiuterio.

 

„Na, o tiems, kurie norės įprastesnės aplinkos – interaktyvūs trimačiai modeliai, vaizdo medžiaga ir vizualizacijos pateikiami oficialiame „Technoramos“  tinklapyje“, – teigia rengėjai. Pasak vieno iš renginio organizatorių, KTU Nacionalinio inovacijų ir verslo centro vadovo Mindaugo Bulotos, visiškai atšaukti renginį minties nekilo. „Su komanda aptarėme įvairius formatus: nuo „gyvo“ renginio, su žmonių srautų reguliavimu, iki virtualios parodos, tačiau visiškai jo atšaukti neketinome. Pažangos kūrimas nesustoja net ir krizės laikotarpiu, atvirkščiai – iššūkiai ją skatina, tad atšaukti renginį būtų tolygu pasiduoti“, – įsitikinęs jis.

 

KTU Mokslo ir inovacijų prorektorius Leonas Balaševičius, kalbėdamas apie neįprastą šių metų „Technoramos“ konkursą, atkreipia dėmesį į universiteto misiją „formuoti atvirą talentus ir lyderius įkvepiančią kūrybinę aplinką“, o būtent šis nestandartinis ir kūrybingas parodos formatas, atveria kelius reikštis talentingiems studentams.

 

Nors paroda-konkursas nukeltas į rudenį, būtent dėl Covid-19 pandemijos, parodoje šis virusas nebus pamirštas: sprendimai, skirti kovoti su viruso padariniais, pristatytais ankstyvą pavasarį hakatonų, projektų ir visuomeninių iniciatyvų metu, bus eksponuojami ir „Technoramoje“, bei pretenduos gauti apdovanojimų. Piniginiai prizai numatyti ir kitoms konkurse dalyvaujančioms, geriausiai įvertintoms inovacijoms.

 

Didelis dėmesys skiriamas sveikatos srities inovacijoms. Jos bus pristatomos specialioje Europos inovacijų ir technologijų instituto „EIT Health“ erdvėje. „EIT Health“, investuodama į Europos gabiausius žmones, gerina sveikatos apsaugos specialistų įgūdžius visame žemyne, lengvina pažangių sveikatos produktų ar sprendimų pristatymą, yra viena didžiausių viešai finansuojamų sveikatos srities iniciatyvų.

 

Kiekvienais metais lankytojus pasitinka vis didesnė „Technorama“: praėjusiais metais buvo eksponuojamas rekordinis skaičius išradimų – jų būta net 70, parodą aplankė daugiau nei 2 tūkst. lankytojų, besidominčių įvairiomis naujovėmis. Apie parodos augimą, ne tik kiekybine, bet ir kokybine prasme, byloja ir išaugęs rėmėjų skaičius – prie konkurso prisidėjo įmonės bei investuotojai, kurių interesas – paremti ir apdovanoti didžiausią potencialą turinčių produktų kūrėjus.

 

Į inovacijų parodą-konkursą „Technorama“ registruotis galima iki liepos 30 d.

Registracija: https://forms.gle/ZVTFh31nXv3ZFREM8.

Daugiau informacijos rasite adresu: https://technorama.ktu.edu/ bei susisiekdami su Tomu Proscevičiumi (tomas.proscevicius@ktu.lt), tel. +370 612 47 594.

 

Kauno technologijos universiteto inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.