Miesto bibliotekoje toliau vyksta skaitmeniniai mokymai

Šiais metais ir toliau sėkmingai vyksta nemokami skaitmeninio raštingumo mokymai Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos 3 padaliniuose – Bibliografijos-informacijos skyriuje, Lieporių filiale ir „Saulės“ filiale. Gyventojai noriai tobulina savo gebėjimus ne tik naudojantis kompiuteriu, bet ir planšete ar išmaniuoju telefonu. Mokymų dalyviai išmoksta susipažinti su paslaugomis internete, išmaniojo telefono programėlėmis, skaitmeninių darbų galimybėmis ar kaip saugiau elgtis socialiniuose tinkluose.

 

Atranda galimybę bendrauti internetu

 

Šiaulių miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje visada laukiami tie, kurie visai neturi skaitmeninių įgūdžių arba šie įgūdžiai – itin silpni. Tad tik pradedantys naudotis kompiuteriu ir internetinėmis paslaugomis, pirmiausia dalyvauja skaitmeninio raštingumo mokymuose „Skaitmeninės technologijos TAU: ateik, sužinok, išmok“. Pradėjusiuosius lavinti savo skaitmeninius gebėjimus džiugina galimybė dalytis informacija socialiniuose tinkluose, bendrauti su į užsienį išvykusiais artimaisiais, susirasti seniai matytus draugus, klasiokus. Nors gyventojų, nemokančių naudotis kompiuteriu, planšete ar išmaniuoju telefonu vis dar ateina į mokymus, tačiau galima pasidžiaugti, kad jų mažėja. Panašu, kad žmonės vis mažiau bijo informacinių technologijų, siekia tobulėti ir gerinti savo įgūdžius.

Labiausiai domina nuotraukų redagavimas

 

Gyventojai, praėję pradedančiųjų skaitmeninius raštingumo mokymus, gali toliau lavinti savo gebėjimus jau pažengusiesiems skirtuose mokymuose. Juose mokomasi saugiai naršyti internete ir dalytis informacija, saugiai laikyti ir dalytis dokumentais, taisyti nuotraukas, kurti koliažus ir vaizdo įrašus, sukurti originalų ir šiuolaikišką gyvenimo aprašymą ir pan. Iš viso yra net 6 temos, tad gyventojai gali pasirinkti juos labiausiai dominančią. Šiuo metu daugiausia dėmesio sulaukia nuotraukų redagavimo ir koliažų kūrimo tema. Taip gyventojai domisi ir tema „Inovatyvus savęs pristatymas“, kuri ypač aktuali darbo ieškantiems mokymų dalyviams.

Sėkmės istorijos

 

Galima pasidžiaugti, kad gyventojai, lankydamiesi nemokamuose skaitmeninio raštingumo mokymuose ne tik patobulina savo skaitmeninius įgūdžius, įdomiai praleidžia laiką, susipažįsta su bendraminčiais, bet ir gauna realios naudos. Štai pasitaikė atvejų, kai keli mokymų dalyviai, išmokę susikurti gyvenimo aprašymus, juos išsiuntė darbdaviams ir taip susirado darbą. Taip pat dauguma mokymų dalyvių išmoksta drąsiai naudotis elektronine bankininkyste ir netgi elektronine prekyba, paįvairina savo laisvalaikį žiūrėdami kino filmus internete, ar tiesiog klausydamiesi muzikos. Mokymų dalyviai ypač džiaugiasi sužinoję, jog mokymams pasibaigus, bibliotekoje jie konsultuotis gali nuolat.

Registruotis į mokymus galite apsilankę Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje (Aido g. 27), Lieporių filiale (Tilžės g. 36) ir „Saulės“ filiale (K. Korsako g. 10), telefonu 8 620 20961 arba el. paštu mokymai@vipt.lt.

 

Daugiau informacijos apie mokymus: https://www.prisijungusi.lt/

 

Mokymai organizuojami įgyvendinant projektą „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė. Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

 

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos inf.

 

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.