„Mano Lietuvai – 100“

„Nupiešiu saulę lapo vidury, aplink vaivorykštę visom spalvom tapytą,

O apačioj tarp žemės ir dangaus nupiešiu Lietuvą mažytę.“

(Inga Šeduikienė „Nupiešiu Lietuvą“)

 

Atkurtai Lietuvai – 100. Visos šimtmečio veiklos susilieja į trispalvę gamą. Šimtmetis – tai ne konkreti data, o visų metų projektai, veiklos, renginiai, akcijos. Kauno vaikų darželio „Vaivorykštė“ darbo grupės „Lietuvos valstybinėms, tautinėms šventėms ir atmintinoms dienoms organizuoti ir vesti“ koordinatorės ir iniciatorės Audronė Utkaitė ir Rasa Ratkevičienė su komanda įstaigoje inicijavo projektą „Mano Lietuvai 100“. Jo tikslas – padėti tinkamai pristatyti vaikams Vasario 16-ąją kaip svarbiausią šimtmečio datą, įtraukiant įstaigos bendruomenę. Projekte dalyvavo Kauno miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų, pradinių mokyklų bendruomenės (vaikai, tėvai ir pedagogai) ir visi kiti, kurie norėjo prisijungti. Parengtas projekto, kuris prasidėjo vasario 5 d. ir tęsis iki liepos mėnesio, veiklos planas.

 

Vaikų, tėvų ir pedagogų bendruomenė aktyviai dalyvavo akcijoje „Apjuoskime darželį tautine juosta“. Jie margino juostas tautinių spalvų motyvais, ornamentais, išmargintomis juostomis papuošė darželio interjerą.

Pati linksmiausia ir spalvingiausia akcija – „100 rankų Lietuvai“. Vaikai kartu su tėvais pasigamino Lietuvos vėliavos spalvų pirštines ir kiemo teritorijoje iškėlė jas į viršų – taip pasveikino Lietuvą 100-mečio proga. Šia spalvinga akcija džiaugėsi ne tik visa įstaigos bendruomenė, bet ir aplinkinių namų gyventojai, palaikydami aplodismentais.

 

Tėvai su vaikais kūrė istorijas, ketureilius, diskutavo, kodėl gera gyventi Lietuvoje. „Man patinka gyventi Lietuvoje, nes čia yra visko įdomaus“ (Danielius, 6 m.), „Lietuvoje man gera gyventi, nes čia kalbame lietuviškai ir turiu daug draugų“ (Pijus, 6 m.).

Patys mažiausieji linksmai žaidė lietuvių liaudies žaidimus, dainavo dainas. Vyresnieji piešė, improvizavo pagal Mikalojaus Konstantino Čiurlionio muziką. Priešmokyklinukai savo žinias demonstravo viktorinoje „Pažink Lietuvą“, Lietuvos žemėlapyje rado didžiuosius Lietuvos miestus, kaimynines šalis, dėliojo dėliones ir iš kaladėlių sudėjo žodį „Lietuva“. Vaikai dainavo liaudies dainas, o Ąžuolas (6 m.) ir Toma (6 m.) deklamavo savo kūrybos eilėraščius. Visus renginius pradėjome Lietuvos himnu, o baigėme „Vaivorykštės“ darželio daina.

 

Vaikų dovanos Lietuvai nesibaigė, renginiai tęsis iki Mindaugo karūnavimo dienos. Puikiai pasirinkta darbo grupės „Lietuvos valstybinėms, tautinėms šventėms ir atmintinoms dienoms organizuoti ir vesti“ iniciatorių ir koordinatorių Audronės Utkaitės, Virginijos Šalčienės, Redos Žukauskaitės, Aušros Lagunavičienės idėja visiems suteikė gerų emocijų.

Tik aktyviai veikdami vaikai įsisavina ir gilina žinias apie Lietuvą, pagarbą ir meilę savo tautai, kalbai, papročiams ir kultūrai.

 

Kauno vaikų darželio „Vaivorykštė“ inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.