Ketvirtokų dovana Lietuvai

Rita Peckuvienė
,
Butrimonių g-jos 4 klasės mokytoja

Artėjant atkurtos Lietuvos 100-mečiui Alytaus r. Butrimonių gimnazijos ketvirtokai parengė netradicinę parodą „Nepabuvus audėjėlė, nebus gera šokėjėlė“. Tai mažųjų rankomis siūtos lėlės, pasipuošusios tautinio kostiumo motyvais.

 

Idėja rengti parodėlę kilo planuojant 2017–2018 m. m. klasės veiklas. Tai – viena iš klasės ilgalaikio projekto „Mano mokykla Lietuvoje – Lietuva mano namai“, skirto Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti, veiklų. Vykdant projektą, mokiniai susipažino su mokyklos, miestelio, Lietuvos istorija, papročiais, tradicijomis, etnografiniais regionais ir liaudies kūryba. Labai nustebo sužinoję, kad jų prosenelės žaidė su skudurinėmis lėlėmis ir tai buvo didžiausia pramoga, nes mergaitės tada turėdavo žąsis ganyti, mažus vaikus prižiūrėti ir dirbti ūkio darbus.

 

Taigi pradėjome įgyvendinti idėją – pasisiūti skudurinę lėlytę ir jos aprangoje panaudoti tautinio kostiumo motyvus. Procesas buvo ilgas, sunkus, bet įdomus. Tris mėnesius lėles siuvo ir berniukai, ir mergaitės. Mano mokiniai įdėjo daug kruopštaus darbo, atidavė daug kantrybės ir meilės: derino audinius, spalvas, raštus, siuvo ir siuvinėjo. Rezultatas pranoko lūkesčius: šiandien visas būrys „šokėjėlių“ puošia gimnazijos antro aukšto fojė.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.