Mano širdelė Lietuvai, o Lietuva – tai Tu

Rita Peckuvienė
,
akcijos organizatorė, pradinių klasių mokytoja metodininkė

Alytaus r. Butrimonių gimnazijos pradinių klasių mokiniai ir jų mokytojos surengė socialinę-pilietinę akciją „Mano širdelė Lietuvai, o Lietuva – tai Tu“, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti. Juk Vasario 16-oji – pati reikšmingiausia Lietuvos istorijos data. Žvelgiant iš šimto metų perspektyvos, praeitis suvokiama ne tik kaip priežastis iškilmingai paminėti svarbią sukaktį, bet ir kaip būtinybė susimąstyti apie praeities svarbą dabarčiai, apie kiekvieną Lietuvos pilietį.

 

Vasario 9 d. būrys pradinukų, lydimi gimnazijos direktoriaus Valdo Valvonio, iškeliavo į žygį. Mažieji, norėdami padėkoti savo krašto žmonėms už didingą Lietuvos istoriją, už Lietuvos laisvę, perduotą ateities kartoms, už galimybę kalbėti pačia gražiausia kalba žemėje, už liaudies dainas, kuriose apdainuojami visi Lietuvos darbai, vargai ir džiaugsmai, už galimybę tobulėti, augti laisviems ir mylimiems, nešini pačių rankutėmis pagamintomis, vėliavos spalvomis išpuoštomis širdelėmis, aplankė buvusius Butrimonių gimnazijos mokytojus, Butrimonių ambulatoriją, paštą, parduotuves, kultūros centro darbuotojus. Artėjančios Lietuvos valstybės šventės proga sveikino žmones, sutiktus miestelio gatvėse, mokykloje. Kiekvienas mokinukas trispalvę širdelę į namus parnešė patiems brangiausiems žmonėms, aplankė kaimynus. Ketvirtos klasės mokiniai Lietuvos valstybės šventės proga sveikino ir senjorus, gyvenančius už miestelio ribų.

 

Šiam renginiui apibūdinti, ko gero, netinka žodis „akcija“. Tai buvo šventė, kuri vienus maloniai nustebino, kitus pradžiugino, bet nė vieno nepaliko abejingo. Eičiūnų kaime gyvenanti senjorė pasakė: „Dieve brangus, per mano amželį dar to nebuvo!“, ir nuskubėjo ieškoti saldainių atvykėliams. Mokiniams buvo gera pamatyti, kiek džiaugsmo jie suteikė žmonėms savo apsilankymu. Tai pati nuostabiausia pilietiškumo pamoka, kuri leido suprasti, kad Lietuva prasideda nuo kiekvieno iš mūsų, nuo kiekvieno priklauso, kokia ji bus.

 

Nuoširdžiai dėkojame prie akcijos prisijungusiems mokinių tėveliams, Eičiūnų kaimo gyventojui, buvusiam pradinių klasių mokytojui, aktyviam bendruomenės nariui Pranui Valvoniui už pagalbą lankantis pas senjorus, gyvenančius Eičiūnų, Olendernės, Žaliosios kaimuose. Ačiū mokinukams, nuoširdžiai ir kruopščiai gaminusiems širdeles, jų mokytojoms Ginai Griškonienei, Nijolei Karkauskaitei, Sigutei Žvinakienei ir pedagogo padėjėjai Liusei Gecevičienei.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.