Europos profesinių gebėjimų savaitė: įmonių atstovų pamokos ir įkvepiančios diskusijos su absolventais

Vilniaus technologijų mokymo centras ketvirtą kartą jungiasi prie Europos Komisijos iniciatyvos „Europos profesinių gebėjimų savaitė“, kuri suteikia unikalią galimybę švietimo ir mokymo teikėjams kartu su verslu ir kitomis organizacijoms priminti plačiajai visuomenei apie profesinio mokymo atnešamą naudą – įgyjamą profesinį meistriškumą, atveriantį įsidarbinimo ir sėkmingos karjeros galimybes. Šių metų tema „Profesinis mokymas visiems – įgūdžiai visam gyvenimui“.

Europos profesinių gebėjimų savaitei skirtose veiklose Vilniaus technologijų mokymo centre numatyti įmonių atstovų vizitai, diskusijos, paskaitos jau pasirinkusiems profesiją ir praktiniai užsiėmimai dar tik ieškantiems savo karjeros kelio.

„Renginių ciklu siekiame kuo platesnei auditorijai prisistatyti Vilniaus technologijų mokymo centro teikiamas galimybes ir sudominti visuomenę profesiniu mokymu. Taip pat norime padėti profesinę karjerą planuojantiems mūsų mokiniams įgyti veiksmingos darbo paieškos žinių ir įgūdžių, informuoti juos apie darbo rinkos galimybes, supažindinti mokinius su darbdavių lūkesčiais ir poreikiais. Taip siekiame didinti mokinių motyvaciją mokytis, kartu stiprindami santykius su įmonėmis, absolventais ir kitais mūsų socialiniais partneriais“, – pasakoja Plėtros skyriaus vedėja Milena Puchova.

Absolventai apie savo profesinį kelią

 

Spalio 17 d. 16 val. Vilniaus technologijų mokymo centre vyks diskusija „Karjera IT: iššūkiai ir galimybės“, per kurią apie įgytus profesinius gebėjimus ir karjeros galimybes, baigus studijas ir įgijus profesinio mokymo diplomą Vilniaus technologijų mokymo centre, pasakos žiniatinklio programuotojo ir Java programuotojo mokymo programų alumnai.

 

Būsimos diskusijos dalyvė Ernesta Duglas, baigusi studijas ir įgijusi Java programuotojo profesiją, įsidarbino UAB „Nortal“. Programuotoja įsitikinusi, kad tai perspektyvi, kupina iššūkių ir naujovių profesija, o jos pasirinktas profesinis kelias suteikia galimybę kurti žmonių gyvenimą keičiančius IT sprendimus. Jai antrina ir kita renginio viešnia Viktorija Lomteva. 2019 m. įgijusi žiniatinklio programuotojo profesiją, šiandien ji savo karjerą kuria SEB banke. Absolventė įsitikinusi, kad IT srityje mokymosi ir tobulėjimo galimybės yra begalinės. O štai Romualdas Mincevičius mokytis programavimo stojo siekdamas geresnių darbo sąlygų. Šiandien jis dirba PL/SQL programuotoju-analitiku bendrovėje „iTree Lietuva“.

 

Kaip absolventams pavyko siekti savo užsibrėžtų tikslų ir su kokiais iššūkiais jie susidūrė žengdami savo pirmuosius karjeros žingsnius, taip pat daugybę naudingų praktinių patarimų siekiantiems karjeros IT srityje, sužinosite atvykę į Vilniaus technologijų mokymo centre vyksiančią diskusiją. Registracija į renginį čia. Dalyvauti kviečiami tiek esami mokymo centro mokiniai, tiek dar tik svarstantieji apie savo tolesnę profesinę karjerą IT srityje.

Į pagalbą besiruošiantiems darbo rinkai

 

Spalio 24 d. 14.30 val. vyks paskaita „Kaip pasiruošti darbo rinkai?“. Per ją savo patirtimi su mokymo centro mokiniais ir absolventais dalysis įdarbinimo ir darbuotojų nuomos agentūros „Gi Group“ atstovės – įdarbinimo paslaugų vadovė Kristina Daugvilė ir personalo atrankų specialistė Viktorija Morkūnienė. Paklausta, kodėl nusprendė prisidėti prie šios iniciatyvos, K. Daugvilė sakė: „Pagrindinis mūsų tikslas – būti arčiau ir turėti realų, gyvą ryšį su profesinių mokyklų studentais. Dalydamiesi savo žiniomis, sukaupta praktika ir patarimais, tikimės, kad studentams tai bus naudinga keliaujant savo profesinės karjeros keliu.“

Bendruomenė dalysis tarptautine patirtimi

 

Spalio 21 d. 15 val. profesijos mokytoja Justina Balsė su kolegomis pasidalys savo patirtimi ir įspūdžiais iš Briuselyje vykusio antrojo Europos aukščiausiojo lygio susitikimo švietimo klausimais. Šiais metais pagrindinis dėmesys buvo skiriamas mokytojams, jų meistriškumui ir Europos švietimo erdvės prestižui.

 

Spalio 22 d. visa Vilniaus technologijų mokymo centro bendruomenė kviečiama susipažinti su „Nordplus Junior“ programos dalyvių patirtimi. Gimnazistai pristatys savo patirtis, įgytas mokymuose Suomijoje, kur kartu su kitų Šiaurės šalių mokiniais gilino žinias tema „Skirtingos kartos – tie patys iššūkiai – lygios galimybės“.

Apie profesinius gebėjimus – iš profesionalų lūpų

 

Lapkričio 13 d. 12 val. Energetikos ir mechatronikos skyriuje vyks susitikimas ir praktinis užsiėmimas su AB „Grigeo“ vyr. inžinieriumi automatiku Gediminu Jančiausku. Čia inžinerijos krypties mokiniai sužinos apie įmonėje vykstančią automatizuotą popieriaus gamybą ir mikrovaldiklių naudojimą gamybos procese. Talentų pritraukimo vadybininkė Gintarė Tarasevičiūtė pasakoja, kad AB „Grigeo“ bendradarbiavimo su mokymo įstaigomis tikslas – dalytis patirtimi ir augti kartu. „Mūsų gamybos technologinių procesų gausa, gamybos sudėtingumas ir profesionalų komanda padeda studentams pagilinti įgūdžius bei praplėsti žinių akiratį. Tikime, kad geriausias mokslas ir geriausia teorija yra praktinis darbas srityje, kuri Jums labiausiai patinka“, – įsitikinusi bendrovės atstovė.

Praktiniai užsiėmimai ieškantiems profesinio kelio

 

Spalio 14 d. Energetikos ir mechatronikos skyriuje Vilniaus Joachimo Lelevelio inžinerijos gimnazijos septintokams vyko praktiniai užsiėmimai: „Šiuolaikiniai matavimo įrankiai“, „Elektros schemos su elektronikos elementais“, „Susipažinimas su mokymo aplinka“. Per užsiėmimus gimnazistai gilino teorines žinias ir pritaikė jas praktikoje. „Tokių užsiėmimų metu skatinamas mokinių susidomėjimas profesiniu mokymu, gebėjimus pažinti ir įsivertinti skirtingas profesijas. Kartu mokiniai susipažįsta su mokymosi aplinka“, – sako Sektorinių praktinio mokymo centrų vadovė Gerda Griniuvienė.

 

Spalio 16 d. vyko praktiniai užsiėmimai „Nuo rankraščio iki leidinio“, „Darbas radijo stotyje“, taip pat ekskursija po dirbtuves. Šiuose renginiuose dalyvavo Kauno r. Garliavos Adomo Mitkaus mokyklos mokiniai ir „Nordplus Junior“ programos dalyviai. Šiuos mokymus mokytojai vedė ne tik lietuvių, bet ir anglų kalbomis. Per juos bus siekiama skatinti mokinių susidomėjimą profesiniu mokymu, gebėjimą pažinti ir įsivertinti skirtingas profesijas.

 

Vilniaus technologijų mokymo centro inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.