Joniškio „Aušros“ gimnazijos parko atidarymo šventė

Gabrielė Kaveckaitė
,
Joniškio „Aušros“ gimnazijos 4g klasės mokinė

Parko kūrimas yra sudėtingas darbas. Tam reikia daug finansinių išteklių, išradingumo ir visos bendruomenės pastangų. Vykdant Joniškio „Aušros“ gimnazijos parko idėjai įgyvendinti reikalingus darbus, pirmiausia buvo išvalytas senas sodas, kuris jau nebeturėjo nei praktinės, nei estetinės vertės. Naujame parke senam sodui atminti 2016 m. rudenį tuometiniai devintokai (dabartiniai dvyliktokai) pasodino po vieną obelaitę nuo kiekvienos klasės. Tai ir buvo naujo parko istorijos pradžia. 2017 m. pagal projektą pasodinta daugiau nei 100 medelių, nutiesti takai, įrengtos lauko klasės. 2018 m. mokinių tarybos iniciatyva kiekviena klasė pasodino po savo medelį. O šių metų spalio 15 d. vyko Joniškio „Aušros“ gimnazijos parko atidarymo šventė, skirta mokyklos šimtmečiui paminėti.

 

Gimnazijos direktorius Vidmantas Sutnikas, sveikindamas visą mokyklos bendruomenę, džiaugėsi, kad medžiai, kaip ir žmonės, auga. Tėvų tarybos pirmininkė Jurita Zubauskienė ir dvyliktokų atstovė Gabrielė Karžinauskaitė linkėjo mokiniams augti kartu su medžiais.

Šventėje dalyvavo ir buvę gimnazijos mokiniai, darbuotojai. Šiaulių socialinių mokslų daktaras Rytis Vilkonis, buvęs gimnazijos mokinys, patikino, kad mielai padės ir pakonsultuos mokyklą, kaip prižiūrėti parką. Su svečiu vėliau aktų salėje susitikę gimnazijos dešimtų ir vienuoliktų klasių mokiniai išgirdo apie jo patirtį, gyvenimo detales. Pasirodo, R. Vilkonis – labai įvairiapusė asmenybė: labai daug keliauja, mėgsta muziką. Be minėtųjų šventės dalyvių, parko atidaryme dalyvavo ir buvusi gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Stasė Mankuvienė. Ji priklausė tai pedagogų kartai, kuri kūrė gimnaziją, siekė statuso ir prisidėjo prie jo gavimo. S. Mankuvienei dirbant buvo išrinktas gimnazijos vardas. Pavaduotoja prisiminė ir tai, kaip reikėjo pakovoti dėl žemės sklypo, kuriame dabar įkurtas parkas.

Po visų kalbų renginį papuošė gimnazijos mokytojos Sigmos Jonušienės merginų šokio kolektyvo pasirodymas. Itin gera buvo matyti, kaip devintokai pratęsė tradiciją ir pasodino keletą naujų sodinukų. Prie gražios tradicijos prisidėjo ir tėvai, pasodinę savo medelį.

Baigiantis šventei, dvyliktokai aplankė savo pasodintus medžius ir dar kartą prie jų įsiamžino.

Tikimės, kad mokyklos parkas ne tik puoš Joniškio miestą, bet jame lankysis ir joniškiečiai. Parkas – tai meno ir gamtos kūrinys. Jame matome tai, ką gali žmogaus protas, kai apgalvotai, originaliai sujungiamas mokslas, kūryba ir gamtos grožis.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.