Edukacinė-pažintinė išvyka į Vilkaviškį

Rugsėjo mėnesį Švietimo ir mokslo ministerijos Regioninių mokyklų skyriaus koordinuojamų mokyklų vadovai, ikimokyklinio ugdymo auklėtojai kartu su skyriaus vyriausiąja specialiste Jolita Kutkaityte-Pauliukiene vyko į Vilkaviškio vaikų lopšelį-darželį „Buratinas“. Edukacinę išvyką organizavo Rudaminos vaikų lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ pavaduotoja ugdymui Jolanta Baltakienė.

 

Vilkaviškio vaikų lopšelis-darželis „Buratinas“, įkurtas 1984 m., yra didžiausia įstaiga rajone. Mus pasitiko direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lilija Navikienė ir papasakojo, kad įstaigoje yra 13 grupių ir dirba 31 pedagogas, vykdoma nauja ikimokyklinio ugdymo programa „Vaikystės takeliu“. Vaikams teikiama logopedo, psichologo, specialiojo pedagogo ir socialinio pedagogo paslaugos.

Įstaigos pedagogės dalijosi patirtimi. Auklėtoja ekspertė Edita Sadauskienė kalbėjo tema „Vaikų ugdymas(is) iš patirties ir per patirtį“, o priešmokyklinio ugdymo pedagogė Lina Bakaitienė skaitė pranešimą „Tiriamosios veiklos sėkmės ir džiaugsmai“.

 

Vilkaviškio vaikų lopšelio-darželio bendruomenei svarbus įstaigos aplinkos grožis ir funkcionalumas, todėl rūpestingai ją puoselėja, turtina, modernizuoja savo teritoriją. Vis daugiau dėmesio skiria patirtiniam vaiko ugdymuisi gamtoje. Pavaduotoja ugdymui papasakojo, kaip kūrė aplinką, ir pristatė lauko edukacines erdves: „Sodas, daržas“, „Dirbtuvės“, „Judrių žaidimų erdvė“, „Futbolo aikštelė“, „Pojūčių takas“, „Miškas“, „Saugaus eismo takas“. Pavaduotoja ugdymui mums padovanojo vaikų kurtus malūnėlius, Buratino raktelius, ant kurių vaikai užrašė: „Laimės“, „Sėkmės“, „Meilės“.

 

Vėliau pedagogės aplankė Paežerių dvarą. Dvaro sodybos ansamblį suprojektavo ankstyvojo ir brandaus klasicizmo atstovas, kūrybingas architektas Martynas Knakfusas (1740–1821), čia gyvenęs po 1794 m. sukilimo. Nuo 1997 m. Paežerių dvaro rūmuose įsikūrė Vilkaviškio krašto muziejus. Restauravus dvaro oficiną, apžvalgos bokštą, ledainę, čia įkeliamos krašto muziejaus ekspozicijos, o rūmuose 2004 m. įkurtas Sūduvos (Suvalkijos) regioninis kultūros centras.

Pedagogės taip pat aplankė Salomėjos Nėries gimtinę, Jono Basanavičiaus gimtinę, esančią Ožkabalių kaime, kur pasivaikščiojo po Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolyną (jis pradėtas sodinti 1988 m.), apžiūrėjo vardinius ąžuolus ir pasisėmė ąžuolų energijos.

 

Rudaminos vaikų l.-d. „Ąžuoliukas“ inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.