Daugiakalbystės olimpiadoje skambėjo daugiau nei trisdešimt kalbų

Aštuntoji respublikinė daugiakalbystės olimpiada „Aš kalbu, tu kalbi – mes bendraujame!“ vyko Tarptautinėje Amerikos mokykloje Vilniuje (AISV) kovo 30 d. Renginyje savo gebėjimus bendrauti keliomis kalbomis demonstravo daugiau nei 30-ies šalies mokyklų vyresniųjų klasių mokiniai, skambėjo per 10 skirtingų pasaulio kalbų.

 

Šis renginys skatina dalyvius mokytis daugiau įvairių kalbų ir puoselėti individualiąją daugiakalbystę, motyvuoja domėtis kitomis kultūromis ir suteikia galimybę pajusti kūrybiškumo, asmenybės lankstumo, gebėjimo bendrauti įvairiose situacijose įvairiomis kalbomis naudą. Praėjusį šeštadienį vykusioje olimpiadoje savo daugiakalbystės gebėjimus išbandė mokyklų komandos iš Vilniaus, Rudaminos, Pagirių, Juodšilių, Kauno, Garliavos, Alytaus, Tauragės, Druskininkų, Plungės, Šaulių, Trakų, Jonavos, Eitminiškių, Raseinių, Mažeikių ir Rimdžiūnų (Baltarusijos Respublika). Kiekvienas dalyvis (be savo gimtosios kalbos) privalėjo bendrauti ne mažiau nei dviem kitomis kalbomis, o kiekviena komanda turėjo atlikti užduotis net trimis skirtingomis kalbomis. Mokiniai demonstravo gebėjimą bendrauti anglų, rusų, prancūzų, vokiečių, lenkų, italų, ispanų, korėjiečių, baltarusių, suomių, ir portugalų kalbomis.

 

Olimpiados organizatoriai dalyviams parengė įvairiausių individualių ir komandinių užduočių, kurios skiriasi nuo įprastų mokyklinių egzaminų užduočių tuo, kad jas atliekant reikėjo komandinio darbo, kelių kalbų mokėjimo ir kūrybiškumo (ekspromptu kalbėjimas socialine tema, filmuko keliomis kalbomis įgarsinimas, kvailų išradimų istorijų perpasakojimas keliomis kalbomis, motyvacinio laiško pagal „Europass“ CV rašymas). Mokinių komandos varžėsi ir kalbų „Kahoot“ žaidime, kur parodė sukauptas žinias ne tik apie pasaulio kalbas, bet ir apie jomis kalbančių šalių kultūrą, istoriją, meną, žymius žmones ir kt. Visos komandos kūrė savo kalbas, kurias pristatė per olimpiados atidarymą.

 

Kaip ir ankstesniais metais, šiųmetę daugiakalbystės olimpiadą kartu su Tarptautine Amerikos mokykla Vilniuje organizavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Goethe’s institutas Vilniuje, Prancūzų institutas Lietuvoje, Britų taryba, „DXC Technology“, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ir Švietimo mainų paramos fondas.

Įdomiausius ir kūrybiškiausius namų darbus (sukūrė savo kalbas) pirmame ture paruošė ir pristatė (išrinko visi olimpiados dalyviai) Vilniaus „Juventos“, Simono Daukanto ir Vilniaus r. Rudaminos gimnazijos. Antrame ture – Kauno Garliavos Juozo Lukšos, Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago ir Jonavos Senamiesčio gimnazijos.

 

„Kahoot“ užduotyje geriausiai pasirodė Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazijos, Tarptautinės Amerikos mokyklos pirmoji komanda.

Filmuko įgarsinimo užduotyje pirmavo Kauno r. Garliavos Jonučių ir Vilniaus Simono Daukanto, Kauno r. Garliavos Juozo Lukšos ir Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos.

Geriausiai perpasakojo kvailų išradimų istorijas Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos, Tarptautinės Amerikos mokyklos pirmoji komanda ir Druskininkų „Ryto“ bei Jonavos Senamiesčio gimnazijų komandos.

Geriausiai motyvacinius laiškus parašė Tarptautinės Amerikos mokyklos pirmoji, Vilniaus Žirmūnų ir Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijų komandos.

Sėkmingiausiai ekspromtu socialinėmis temomis kalbėjo Vytauto Didžiojo universiteto „Rasos“ ir Kauno Stepono Dariaus ir Girėno gimnazijų mokiniai, Tarptautinės Amerikos mokyklos pirmoji komanda.

 

Aštuntosios respublikinės daugiakalbystės olimpiados „Aš kalbu, tu kalbi – mes bendraujame!“ nugalėtojai:

Pirmoji vieta – Tarptautinės Amerikos mokyklos pirmoji komanda.

Antroji vieta – Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazija.

Trečioji vieta – Vilniaus Simono Daukanto gimnazija.

 

Olimpiados organizatorių inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.