Butrimonių gimnazijoje paminėta Europos kalbų diena

Loreta Blaževičienė
,
anglų kalbos mokytoja

Anuomet lietuvių kalbininkas Jonas Jablonskis sakė: „Kalba yra didis tautos statytas paminklas.“ Europoje daug didžių žmonių, palikusių pėdsaką puoselėjant kalbą, o nuo 2001 m. rugsėjo 26 d. visose Europos Sąjungos valstybėse minima Europos kalbų diena.

 

Šiais metais Alytaus r. Butrimonių gimnazijos IIIg klasės mokiniai dalyvavo integruotoje pamokoje. Istorijos mokytoja Dalia Adžgauskienė, lietuvių kalbos mokytoja Dana Gecevičienė ir aš, anglų kalbos mokytoja Loreta Blaževičienė, pamoką vedėme Alytaus r. savivaldybės viešosios bibliotekos Butrimonių filiale – mokinių smalsumui patenkinti panaudojome atnaujintą edukacinę erdvę. Bibliotekoje įrengtas Europos Sąjungos stendas, kuriame gausu informacijos apie Europos valstybes. Bibliotekos darbuotojos, esant galimybei, vis atnaujina literatūrą apie Europą.

 

2017–2018 m. m. 88 Lietuvos gimnazijos ir profesinio rengimo centrai dalyvavo projekte „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ (MEPA). 81 iš jų įvykdė projekto reikalavimus, pateikė ataskaitas ir tapo ES MEPA tinklo narėmis. Butrimonių gimnazija MEPA dalyvių reitinguose užėmė 21 vietą. Taigi, turėdami turtingą žinių bagažą, mokiniai atliko mokytojų parengtas užduotis. Gimnazistai prisiminė Europos valstybių sostines, žymiausius paminklus, bokštus, tiltus ir kitą kultūrinį paveldą. Mokiniai sužinojo, koks simbolis iškaltas Europos valstybių monetose ir koks maistas ar gėrimas reprezentuoja kiekvieną valstybę. Buvo užduočių, kurios reikalavo ir politologijos žinių. Mokiniai užduotis atliko anglų ir lietuvių kalbomis. Pamokai baigiantis visi drauge savo žinias sudėliojo plakate, kuris bus puikus informacijos šaltinis bibliotekos lankytojams.

 

Nuskambėjus skambučiui gimnazistai, įtvirtinę turimas ir įgiję naujų žinių, nuskubėjo į kitas pamokas. Teisus buvo žymus anglų istorikas Tomas Fuleris, pasakęs: „Žodynas – tai visata, išdėstyta abėcėlės tvarka.“

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.