ŠMM pagalba savivaldybėms renovuojant darželius ir kuriant naujas grupes

Švietimo ir mokslo ministerijoje darbo grupė iki šių metų pabaigos peržiūrės ikimokyklinio ugdymo auklėtojų ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų darbo apmokėjimo nuostatas ir pasiūlys priemones, kaip gerinti darbo sąlygas. Šią informaciją ministerija praneša reaguodama į šiandien paskelbtas Valstybės kontrolės išvadas dėl ikimokyklinio ugdymo.

 

Atsižvelgus į šiuo metu ministerijos užsakymu atliekamą ES šalių ir Lietuvos savivaldybių ikimokyklinio ugdymo finansavimo analizę, bus pateiktos 3 ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo finansavimo modelių alternatyvos. „Naujas mokytojų darbo apmokėjimo modelis, įsigaliojęs nuo šių metų rugsėjo 1 d., nepakeitė ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų užmokesčio skaičiavimo sistemos, nes jiems jau ir iki šiol galiojo etatinis darbo apmokėjimas. Darbo užmokestis jiems mokamas valstybės lėšomis, tačiau kai kurios savivaldybės taip pat prisideda, nes ikimokyklinis ugdymas yra savarankiška savivaldybių funkcija“, – sako švietimo ir mokslo ministrės patarėjas Arminas Varanauskas.

 

Iki šiol bendra darželių kokybės vertinimo sistema nebuvo sukurta, nes savivaldybės savarankiškai rūpinasi ikimokykliniu ir priešmokykliniu ugdymu. Dabar ŠMM Nacionalinė mokyklų vertinimo agentūra pradėjo ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo kokybės vertinimo sistemos kūrimo darbus, ji bus įdiegta iki 2022 m.

Taip pat ministerija iniciavo ES lėšomis finansuojamą projektą, per kurį numatoma modernizuoti 50 vaikų darželių ir sukurti 2 tūkst. naujų vietų vaikams. Projekto vertė – 20 mln. eurų, jį planuojama įgyvendinti iki 2022 m.

 

Švietimo ir mokslo ministerija, matydama didžiulį ikimokyklinio ugdymo vietų poreikį šalia sostinės įsikūrusiose gyvenvietėse, jau nuo 2012 m. steigia naujas darželių grupes Vilniaus regione. Dabar tokių grupių yra 40, iš jų 2 duris atvėrė šį rugsėjį, dar 3 atsidarys artimiausiu metu. Iš viso ministerijos įsteigtas ikimokyklinio ugdymo grupes lanko beveik 700 vaikų.

 

ŠMM Komunikacijos skyriaus inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.