Baltijos jūroje – žinutė, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui

Palangos sanatorinės mokyklos bendruomenė surengė šventę, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti. Palangos sanatorinė mokykla – unikali švietimo įstaiga. Joje mokosi mokiniai iš visos Lietuvos, atvykę gydytis į VšĮ Palangos vaikų reabilitacijos sanatoriją „Palangos gintaras“. Šiuo metu čia mokosi 100 mokinių.

 

Mokyklos direktorius subūrė iniciatyvinę grupę, kuri suorganizavo šventinį renginį. Idėjos autorė – anglų kalbos mokytoja Rita Milinienė, jai talkino lietuvių kalbos mokytojas Virginijus Milinis, geografijos mokytojas Ramūnas Dzimidas, matematikos bei informacinių technologijų mokytoja Asta Kornišinienė, priešmokyklinio ugdymo grupės mokytoja Ina Lizdenienė, raštinės vedėja Aušra Kinčienė ir bibliotekininkė Ingrida Rimšienė.

 

Vasario 14-ąją mokyklos bendruomenė džiugiai, išradingai pasitiko Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Suskambėjus skambučiui, kviečiančiam visus į pirmąją pamoką, mokytojas V. Milinis prisėdo prie mokyklinio radijo mikrofono ir, remdamasis mintimis, išsakytomis profesoriaus Vytauto Landsbergio knygoje „Iš signatarų balkono ir kitur: Vasario 16-oji 1989–2017“, pranešė: „Lygiai prieš 100 metų atgimė Lietuvos valstybė. Tai įvyko visoje Lietuvoje ir vyksta ligi šiol, Lietuvą, kaip tautos namus, vis reikia ir atstatyti, ir ginti. Tad pagalvokime, kas yra Lietuva ir kuo ji brangi. Išties brangi ir artima širdimi, brangi savo gražia gamta, kurios nevalia niokoti, brangi savo šventa kalba ir savotišku būdu. Mieli mokiniai ir mokytojai, ta proga pasiųskime pasauliui žinią apie savo šalį, mokyklą, save, surašydami mintis, palinkėjimus ant popieriaus lapo, kurį įdėsime į butelį ir išplukdysime putotose jūros bangose.“

 

Per pirmąsias dvi pamokas mokiniai kartu su mokytojais iš spalvoto popieriaus gamino Lietuvos vėliavėles, klausėsi dainų apie gimtąjį kraštą, savo tėvynei Lietuvai rašė sveikinimus, palinkėjimus lietuvių, anglų, rusų ir vokiečių kalbomis.

Simboliška, kad atkurtos valstybės šimtmečio proga mokykloje susirinko šimtas mokinių. Visa bendruomenė entuziastingai, susirikiavę po du, dainuodami lietuvių liaudies dainas, iškeliavo parku prie jūros. Geografijos mokytojas R. Dzimidas nešė Lietuvos, o I gimnazijos klasės mokinys – mokyklos vėliavą.

 

Paplūdimyje prie Birutės kalno kiekvienos klasės atstovas kartu su mokytojais sudėjo sveikinimus į butelį. Bendruomenė sugiedojo „Tautišką giesmę“. Mokytojas V. Milinis sandariai uždarė butelį ir įsibėgėjęs nusviedė jį į jūrą. Mokiniai, mokytojai ir jų tėvai nuščiuvę stebėjo plūduriuojantį butelį, galbūt mąstydami, kur jis nukeliaus, kas jį suras, ar įvyks grįžtamasis ryšys, ar mokyklos elektroninio pašto dėžutę pasieks laiškas žmogaus, kuris suras butelį ir perskaitys siųstą žinią. Visų nuostabai, jūra pasūpavo, pasiūbavo butelį ir palengva bangos išrideno jį į krantą, tad mokytojas R. Dzimidas perdavė butelį su žinute žvejams (Palanga iki XX a. pradžios buvo žvejų kaimelis), kurie auštant Vasario 16-osios rytui jį išplukdė į jūros vandenis prie Nemirsetos.

 

Palangos sanatorinės mokyklos bendruomenė tikisi, kad mokiniai, sugrįžę į savo gimtuosius miestus, prisimins, papasakos savo šeimoms, draugams apie įspūdingą šventę, kurioje jie dalyvavo, viliasi, kad mokiniai mokysis, dirbs, kurs Lietuvoje, mylės, puoselės, brangins savo Tėvynę, užaugs pilietiškais, dorais, sąžiningais Lietuvos piliečiais. O mūsų žinutė butelyje tegu pasiekia tą, kuris neliks abejingas, skaitydamas apie Lietuvą!

Filmuotą medžiagą galite pažiūrėti spustelėję nuorodą:

http://palangasanatorine.lt/data/documents/palanga.mp4

 

Palangos sanatorinės mokyklos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.