Žeimelio žemės ūkio mokykloje – trys akcijos Lietuvai

Regina Noreikienė
,
Žeimelio žemės ūkio m-klos bibliotekininkė

Pasitinkant Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį, mokykloje vyko mokinių kūrybinių darbų akcija „Dovana Lietuvai“, tuo pat metu įsitraukėme į Pakruojo visuomenės sveikatos biuro akciją „Padovanok širdelę Lietuvai“ ir užsiregistravome Prezidentės skelbtoje akcijoje „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“.

 

Šventinė diena prasidėjo vasario 15-osios rytą – iškelta seimo nario Arūno Gumuliausko dovanota Lietuvos istorinė vėliava (red. past. – tai yra istorinis valstybės simbolis – audeklas, kurio raudoname lauke vaizduojamas sidabrinis šarvuotas raitelis ant balto žirgo, dešinėje rankoje laikantis virš galvos iškeltą sidabrinį kalaviją. Raitelio kairįjį petį dengia mėlynas skydas su dvigubu auksiniu kryžiumi, žirgo balnas, gūnia, kamanos ir diržai mėlyni, kalavijo rankena, kamanų žąslai, balno kilpa ir pentinas, makšties bei žirgo aprangos metaliniai sutvirtinimai – auksiniai (Vikipedija).

 

Iškilmingai nuskambėjus „Tautiškai giesmei“, renginį vesti ėmėsi Greta Kareivaitė ir Gytis Grybė. Lietuvos valstybės jubiliejaus proga pasveikino mokyklos direktorius Antanas Indriulis. Per renginį Lietuvos istoriją skleidė Neringa Savickaitė ir Dovilė Vasiliauskaitė, linkėjimus Lietuvai skaitė Viktorija Leščinskaitė ir Gabija Vinciūnaitė.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Svetlana Lacienė pasidžiaugė gerais mokinių pusmečio rezultatais. Už gerą mokymąsi ir aktyvią visuomeninę veiklą padėkos buvo įteiktos: Gerdai Galinauskaitei, Eglei Juozauskienei, Gretai Kareivaitei, Viktorijai Leščinskaitei, Faustai Morkevičiūtei, Brigitai Povilionytei, Neringai Savickaitei ir kt.

Renginio dalyvius linksmino mokinių estradinis ansamblis (vadovė Edita Dovidonienė) ir ritminių šokių grupė „Gimnestarda“ (vadovė Vilma Palačakienė).

 

Visą mėnesį sukausi su mokiniais ir mokytojais darbų rate, todėl nebuvo sunku juos apibendrinti. Darbai vyko bendrojo ugdymo, profesijos kabinetuose, bibliotekoje ir namuose. Jie labai įvairūs: piešiniai, paveikslas iš skystų tapetų, 3 pirografijos darbai, Gedimino pilies kalno maketas, šventinė atributika, lankstinukas ir kt. Aleksas Pašuškevičius parašė ir pristatė 50 puslapių Steigvilių kaimo istoriją bei parengė darbų parodą „Šimtmečio žmonių portretai“. Eglė Juozauskienė sukūrė eilėraštį. Mokyklą papuošė Eglės Matuzaitės, Deinos Pociūtės, Edvino Prociuko, Deivydo Špakio, Gvido Šliažo ir mokytojos Gitanos Kokmanienės darbai.

 

Visuomenės sveikatos specialistė Diana Anghelenici, subūrusi komandą, įsitraukė į Pakruojo rajono savivaldybės skelbtą akciją „Padovanok širdelę Lietuvai“.

Pačią didžiausią dovaną mokyklai – savo rankų darbo žiemgališką juostą – dovanojo buvusi mokinė Jurgita Povilionienė. Su šia idėja įsitraukėme į Prezidentės skelbtą akciją „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“.

Meninės fotografijos būrelio mokiniai ir vadovė Larisa Kazakevičienė parengė nuotraukų parodą.

Bibliotekoje buvo parengta teminė lentyna „Lietuva 1918–2018“ ir visą savaitę skambėjo lietuviška muzika, rodyti dokumentiniai filmai.

Atliekant kūrybinius darbus mokiniams talkino mokytojai: Albina Kavaliauskienė, Lina Ulinienė, Audronė Skučienė, Inga Račkauskienė, Ilona Bagdonavičienė, Ona Užkuraitienė, Vytoldas Šimaitis.

 

Šventinio renginio pabaigoje mokyklos pastatas apjuostas žiemgališka juosta, kurioje įprasmintas laikas, meilė, pagarba ir dėkingumas mokyklai, mokytojams ir Lietuvai.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.