Žygis į Šunskų miestelio fazanyną

Vilma Šlekaitienė, Rasa Mokolaitė
,
Marijampolės vaikų lopšelio-darželio „Vaivorykštė“ mokytojos

Šiuolaikiniai vaikai, gyvendami nuolat besivystančių technologijų apsuptyje, dažnai pamiršta, koks įdomus, įkvepiantis ir pamokantis gali būti buvimas gamtoje. Gamta – tikras žinių šaltinis, o jos pažinimas yra turiningas laiko leidimas, ypač miesto vaikams. Gamtos pažinimas – tai gyvūnai, augalai, gamtos reiškiniai. Mes, pedagogai, nuo pat mažens ugdome pagarbą gimtajam kraštui, žemei, gyvybei, skatiname pajausti žmogaus ir gyvūnų ryšį, jų didingumą, įvairovę ir grožį.

Norėdamos kuo daugiau laiko, drauge su vaikais, leisti gamtoje, gryname ore, tenkinti kiekvieno vaiko poreikį žaisti, judėti, pažinti ir ugdyti mažųjų jautrumą augalui, paukščiui ir gyvūnui, su Marijampolės lopšelio-darželio „Vaivorykštė“ vaikais patraukėme į turistinį žygį – Šunskų miestelio fazanyną, nes tokiu būdu mažieji geriau pažįsta gamtą, ugdosi suvokimą kaip svarbu ir prasminga ją saugoti.

 

Atvykusius į fazanyną mus pasitiko seniūnas Rimantas Lekeckas, papasakojo, kas jį paskatino įkurti šią vietą. Pasirodo, mintį įkvėpė legenda, glaudžiai susijusi su Šunskų miesteliu, jo įkūrimo istorija ir šiais nuostabiais paukščiais. Vaikai sužinojo, kad tai vienintelė vieta Lietuvoje, kurioje galima susipažinti su mūsų šalyje retai auginamų įvairių rūšių fazaninių paukščių šeimos porūšiais. Čia jų gyvena 17 rūšių, daugiau nei 100 paukščių! Grožėdamiesi klausėmės pasakojimų apie fazanų gyvenimą. Čia pamatėme ir kitų dekoratyvinių paukščių – povų, povinių balandžių, perlinių vištų. Be fazanų sutikome Hiustono voverių ir draugiškųjų alpakų.

Šios nuotaikingos kelionės metu ir iššūkį įveikėme. Seniūnas pasiūlė mažiesiems turistams pereiti pažintinį pojūčių taką. Per keliasdešimt minučių galėjome susipažinti ir pajausti įvairių rūšių kelių dangas, pavaikštinėti skirtingais žemės paviršiais.

O kaip gi vaikai be atrakcionų, leidomės lyno keliu, kopėme virvine piramide, vaikai išbandė savo ištvermę ir jėgas.

Mūsų mažieji ugdytiniai neliko tik stebėtojais, bet ir savanoriškai parėmė Šunskų fazanyną.

Jaunieji turistai į darželį grįžo pavargę, bet labai patenkinti – juk ne kasdien drauge įveiki tokį įspūdingą kelio atstumą. Tai tikras iššūkis!

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.