Žemės diena Baisogalos gimnazijoje

Jungtinės Tautos prieš penkiasdešimt metų kovo 20-ąją – astronominio pavasario dieną –  paskelbė Pasauline Žemės diena. Baisogalos gimnazijoje tradiciškai šiai progai skiriama edukacinė veikla, susijusi su planetos gyvybe. Šiais metais, kovo 18 d., naudojantis kultūros paso galimybėmis, edukacinė veikla tapo dar įvairesnė. Visi mokiniai turėjo galimybę dalyvauti nuotolinėje pamokoje „Žmogus ir gamta – natūralūs ir mūsų sukelti pavojai“, kurioje geologas papasakojo vaikams apie Žemės amžių, sandarą, pokyčius, dažnai vykstančius ir dėl žmonių neatsakingo elgesio. Mokiniai noriai įsitraukė ir į protmūšį. Po priešpiečių 5–8 klasių mokiniai žiūrėjo filmą „Kitoje Žemės pusėje“, kuriame buvo pasakojama apie tolimų kraštų, tokių kaip Zelandija, gamtą.

 

 

Vyresnieji – gimnazistai – dalyvavo praktiniame užsiėmime „Akmenys nuo baltų mitologijos iki šiuolaikinio mokslo“. Gimnazijos laboratorijoje mokiniai mokėsi pažinti įvairius mineralus, patys bandė atskirti gintarą nuo kitų mineralų, atpažinti tikrąjį gintarą. Dalis septintokų ir aštuntokų išvyko į edukacinį užsiėmimą „Gyvosios gamtos evoliucija, įvairovė, tarpusavio ryšiai, žmogaus veiklos įtaka gyvajai gamtai“, kuris vyko Kaune, MEGOJE įsikūrusiame zoologijos sode Zoopark. Didžiausią įspūdį vaikams paliko galimybė ne tik pamatyti gyvūnus, bet ir juos paliesti, pamaitinti. Žemės diena gimnazijoje neapsėjo ir be praktinės veiklos – kiekviena klasė grėbstė, valė paskirtą gimnazijos aplinkos plotą, taip prisidėdama prie planetos ekologijos. Keletas gimnazijos ketvirtokų darbavosi restauruodami gimnazijos mokinių taip mėgstamus sėdmaišius. Be to, visą savaitę iki projektinės veiklos mokiniai nešė pačių pagamintus naujus inkilus paukščiams. Visose veiklose mokinius lydėjo klasių vadovai ir dalykų mokytojai, renginius organizavo ir kuravo gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Asta Juzukonienė.

 

Birutė Gedžiuvienė

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.