„Žaismė ir atradimai“ kasdienėje pedagogo veikloje

Lauryna Damaševičienė
,
Panevėžio l.-d. „Jūratė“ mokytoja
Kristina Belazarė-Letkauskė
,

Panevėžio lopšelio-darželio „Jūratė“ pedagogai, vadovaudamiesi į vaiką orientuotu ugdymu, stengiasi organizuoti ugdymo procesą, kad ugdytiniams būtų sudarytos sąlygos patiems aktyviai veikti, tyrinėti, kurti individualiai ir kartu su grupės draugais, pasirenkant įvairius veikimo būdus, priemones. Tai įgyvendinti padeda metodinės medžiagos rinkinys ikimokyklinio ugdymo pedagogams „Žaismė ir atradimai“. Mes, grupės mokytoja Lauryna Damaševičienė ir logopedė Kristina Belazarė-Letkauskė, organizavome bendras veiklas ankstyvojo amžiaus vaikams „Drugelių“ grupėje.

 

Veiklose kuriame rekomendacijose pateikiamus į ugdymą įtraukiančius kontekstus. Tai padaryti padeda knygelių rinkiniai. Kadangi bendradarbiaudamos organizuojame veiklas su ankstyvojo amžiaus vaikais, naudojame knygelių rinkinį vaikams iki trejų metų. Knygelės „Judantys laiptai“, „Aš“ pasaulis“, „Smėlio dėžė“, „Kalbos spintelė“, „Atradimų takelis“, „Korys“, „Puodų orkestras“, „Medžiagų dialogai“ padeda sukurti vaikus įtraukiančias veiklas, pažadinti kūrybines idėjas, bendrą mąstymą, kalbos aktyvinimą ir kt. Knygelių turinys integralus. Jose natūraliai integruojamas vaikų ugdymas grupėje, visoje įstaigos ir lauko aplinkoje, realioje ir virtualioje aplinkoje.

 

Puikiai pateiktos vaikams skirtos veiklų idėjos, priemonės įgalina mus veikti kūrybiškai, inovatyviai. Bendradarbiaudamos ir veikdamos kartu, kuriame situacijas, įtraukiančias vaikus į veiklą, žadinančias norą tyrinėti, kūrybiškai veikti. Šis rinkinys padeda tobulinti ikimokyklinio ugdymo praktikos kokybę, diegti mokslo pažanga grindžiamą ugdymą ir inovatyvius pedagoginius metodus bei priemones.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.