Visur su šokiu ir daina!

Šiaulių lopšelio-darželio „Pupų pėdas“ ikimokyklinio ugdymo pedagogės Agnė Dovalgaitė-Trumpelė ir Vida Šlenderė su 5–6 metų grupės „Ančiukai“ ugdytiniais šių metų sausio–birželio mėnesiais įsitraukė į tarptautinį „eTwinning“ projektą „Visur su šokiu ir daina!“ (angl. „Dancing and Singing Everywhere!“). Šio projekto partneriai – pedagogai ir vaikai iš Lietuvos, Ispanijos ir Rumunijos. Projekto tikslas – Europos šalių tautinių šokių, dainų sklaida ir populiarinimas. Uždaviniai: siekti, kad vaikai, šokdami Europos šalių šokius ir dainuodami dainas, susipažintų su tų šalių kultūra, suvoktų muzikos įvairovę, didinti fizinį aktyvumą šokant, gerinti anglų kalbos žinias, stiprinti bendradarbiavimo ir darbo komandoje įgūdžius, pristatant bendrus darbus, šokant ir dainuojant kartu.

Per projektą filmavome prisistatymą anglų kalba, stebėjome kitų šalių vaikų prisistatymus. Ieškojome šalių partnerių žemėlapyje, suradę – pažymėjome spalvomis. Smagu, kad į projektą buvo įtraukti ir tėveliai. Jų užduotis buvo surasti įvairiausių nuotraukų ir paveikslėlių apie Šiaulių miesto žymias vietas, mūsų šalies populiariausias sporto šakas ir maistą. Pasiskirstę į tris komandas, tėveliais su vaikais kūrė plakatus, rašė pavadinimus. Sukūrėme filmuką, kuriame vaikai savo pagamintus plakatus pristatė anglų kalba. Stebėdami kitų šalių pristatymus, susipažinome su žymiomis vietomis, populiariu sportu ir įvairiais patiekalais.

 

Partneriams pristatėme vieną populiariausių lietuvių liaudies dainelių „Du gaideliai“ ir lietuvių liaudies šokį „Žilvitis“, kurį vaikai šoko ir per Šiaulių miesto Povilo Višinskio bibliotekos salėje vykusį dainų ir šokių festivalį „Iš dainelių ir dainų vainiką Lietuvai pinu“, ir per darželio šeimų šventę. Mūsų ugdytiniai mokėsi ispanų dainelės „Yo tengo un castillo“ ir rumunų dainelės „Unu, doi, trei“, su kuriomis supažindino visus lopšelio-darželio ugdytinius ir pedagogus dainuodami ir šokdami Pasaulinės judėjimo sveikatos labui dienai skirtame rytmetyje. Taip pat stebėjome ir šokome ispanų ir rumunų liaudies šokius.

 

Džiaugiamės, kad projektas suteikė galimybę įgyti naujos patirties bendradarbiaujant su kitų šalių partneriais, pasidalyti dalele savo šalies kultūros, susipažinti su kitų šalių kultūromis į šią veiklą įtraukiant ir ugdytinių tėvelius.

 

Šiaulių l.-d. „Pupų pėdas“ inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.