Antrasis „Erasmus+“ projekto partnerių susitikimas

Olga Kasikauskienė
,
projekto koordinatorė, vyr. anglų kalbos mokytoja

Balandžio mėnesį vyko antrasis „Erasmus+“ KA2 projekto „Health Credu“ partnerių susitikimas Kipre, Larnakoje. Jame dalyvavo 5 institucijų partneriai iš 3 valstybių: Latvijos, Kipro ir Lietuvos. Susitikimo tikslas – aptarti kuriamos metodikos elementus ir detales, kurios būtų naudingos visų trijų šalių mokyklose ir padėtų siekti aukštesnių mokymosi rezultatų pamokose, įtraukiant sveikatos ir gerovės ugdymo elementus į mokymosi organizavimo procesus.

 

Per susitikimą lankėmės Petraki Kyprianou gimnazijoje, Larnakoje, bendravome su mokyklos direktore ir mokytojais, jie pristatė savo mokyklą, bendrą situaciją, taip pat mokyklos tikslus ir stiprybes. Stebėjome atvirą technologijų pamoką, kurioje mokiniai per įvairias veiklas mokėsi pažinti savo emocijas, jausmus. Sužavėjo mokinių ir mokytojo draugiškas santykis, šilta ir jauki atmosfera pamokoje, matėsi didžiulis pasitikėjimas vieni kitais. Tai įrodo ne tik draugiškas bendravimas, bet ir pasisveikinimo, atsisveikinimo būdai, kuriuos leidžiama pasirinkti pačiam mokiniui. Nepaisydami stebinčių svečių, mokiniai sugebėjo atsipalaiduoti ir atverti savo emocijas per mokytojos pateiktas užduotis.

 

Po malonaus vizito mokykloje projekto partneriai rinkosi aptarti Latvijos, Kipro ir Lietuvos švietimo sistemų panašumų ir skirtumų, dalijosi darbo mokykloje patirtimi. Projekto partneriai taip pat diskutavo dėl tolesnių projekto veiklų ir terminų joms atlikti, susitarta dėl mokymosi vizito Latvijoje, į kurį vyks po 5 mokytojus iš kiekvienos projekte dalyvaujančios šalies. Po mokymų šių mokytojų komanda išbandys kuriamą metodiką savo pamokose.

Trečiasis „Erasmus+“ KA2 projekto partnerių susitikimas, mokytojų mokymai vyks 2020 m. sausį Latvijoje, Rygoje.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.