„Visuotinė veiksmo savaitė“ kviečia dalyvauti renginiuose, skatinančiuose permąstyti pokyčius mokykloje

Balandžio 26 d. – gegužės 2 d. Lietuvoje ir visame pasaulyje minėsime jubiliejinę, 20-ąją „Visuotinę veiksmo savaitę“. Šių metų tema – „Kartu už kokybišką švietimą!“

 

Tai kasmet daugelyje pasaulio šalių minima iniciatyva, nagrinėjanti švietimo kokybės temas – kai įvairiais renginiais bei akcijomis siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į tai, jog bet kurioje pasaulio šalyje gyvenantis žmogus turi teisę mokytis ir gauti kokybiškas, XXI a. aktualijas ir tempą atitinkančias švietimo paslaugas.

 

Pastaraisiais mėnesiais koronavirusas parodė, jog net ir pažangiausias švietimo sistemas turinčios Vakarų šalys negali jaustis visiškai saugios – už lango vykstančios permainos paliečia ir mokyklą.

 

Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kartu su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kviečia šalies mokytojus ir moksleivius dalyvauti nuotoliniuose „Visuotinės veiksmo savaitės 2020“ renginiuose. Prasidėję balandžio 26-ąją, jie tęsis iki pat vasaros.

Moksleiviams rengiamas „Vaizdo filmukų konkursas“, mokytojams – „Pamokų planų konkursas“, klasėms – viktorinos.

Apie renginius

 

Vaizdo filmukų konkursas

Pastarąjį mėnesį darbas mokykloje kardinaliai pasikeitė – iš įprasto tapo nuotoliniu. Jaunieji vaizdų kūrėjai vaizdo filmukuose kviečiami pasidalinti, kaip šios, visą pasaulį apėmusios permainos, paveikė jų gyvenimus – kaip pakeitė jų pasaulėžiūrą, dienotvarkę, ką padėjo suprasti, atrasti, ką naujo paskatino išbandyti, išmokti.

Suskubusiems registruotis, vaizdo montavimo profesionalas, režisierius Arnas Mažylis praves nuotolines paskaitas apie „Adobe Premier“ montavimo programos galimybes.

 

Pamokų planų konkursas mokytojams

Pasaulinė pandemija paskatino mokytojus atrasti naujas nuotolinio mokymo(si) galimybes bei smarkiai pagilinti savo žinias IT srityje. Dauguma mokytojų į šią situaciją pažvelgė ypač kūrybingai – savo pamokas ne tik adaptavo nuotoliniam mokymui(si), bet ir atrado daugybę naujų skaitmeninių įrankių bei programų.

Pamokų planų konkurso organizatoriai kviečia visus Lietuvos mokytojus dalintis šiais atradimais, įžvalgomis, kūrybiniais sprendimais ir aprašyti juos pamokų planuose. Geriausi darbai pateks į nuotolinio mokymo pavyzdžių rinkinį, kurį planuojama išleisti skaitmeniniu formatu.

 

Viktorinos klasėms

Moksleivių klasėms rengiamos virtualios viktorinos, jų metu, vaikai ir jaunuoliai galės pasitikrinti žinias apie Jungtinių Tautų parengtus 17 darnaus vystymosi tikslų, apimančių svarbiausias šiuolaikinio gyvenimo sritis – ekologiją, ekonomiką, švietimą, sveikatą ir kt.

 

Daugiau informacijos ir registracija čia

LVJC inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.