Virbalio vaikai jau pasitiko vasarą

Giedrė Lavinskė
,
Virbalio pagr. m-los socialinė pedagogė

Pažinti savo draugą, mokinį, mokytoją ar kolegą formalioje aplinkoje yra gerai. Tačiau pažinti žmones visai kitoje aplinkoje nei įprasta – nuostabu. Tai patyrė Virbalio pagrindinės mokyklos mokiniai, dalyvavę vaikų vasaros poilsio programoje „Iki, mokykla. Sveika, vasara!“. Projektą finansavo Vilkaviškio rajono savivaldybė, o paruošė ir įgyvendino visas būrys mokyklos mokytojų.

 

Mokiniai kartu su jaunu ir entuziastingu specialistu iš „Jotvingių“ komandos leidosi į savęs pažinimo kelionę, buvo mokomi, kaip su meile ir pagarba žiūrėti į save ir aplinką. Kartu su muzikos mokytojomis Vilma Gurskiene ir Rasa Arlauskiene kūrė partitūras mokyklos lauko erdvėje bei klasėje esantiems muzikos instrumentams, o dienos pabaigoje surengė muzikinį pasirodymą. Kartu su istorijos mokytoju Tadu Skauronu apkeliavo Vilkaviškio rajono lankytinas ir įdomias vietas, Pajevonio pagrindinio ugdymo skyriaus kieme aiškinosi planetų bei kosmoso paslaptis, aplankė ir užkopė į kelis rajono piliakalnius.

 

Paskutines dvi dienas stovyklautojai kartu su fizinio ugdymo mokytoja Sandra Navickaite-Stepanauskiene, bibliotekininke Sonata Rutkauskiene ir socialine pedagoge Giedre Lavinske persikraustė į sodybą, kurioje jau laukė Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-osios rinktinės 106 kuopos savanoriai. O tada jau buvo… Patikėkit! Maskuotis išmokom, žygiuoti išmokom, komandomis dirbti išmokom, būti budrūs ir atidūs išmokom. Gūdžią naktį į žygį išėjom, skandavom, visą apylinkę gąsdinom ir patys išgąsdinti buvom. Visą naktį nemiegojom, bet namo vykti nenorėjom.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.