Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos STEAM centre tapome kosmetikos kūrėjais

Silva Morkūnienė
,
Sidabravo g-jos biologijos mokytoja metodininkė

Kokia kūno odos funkcija organizme ir kokių veikliųjų medžiagų reikia jos apsaugai? Kokią kosmetiką galime vadinti sintetine, natūralia ir ekologiška? Gruodžio mėnesį Radviliškio r. Sidabravo gimnazijos mokinai kartu su manimi, gamtos mokslų mokytoja Silva Morkūniene, buvo nuvykę į Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos STEAM centrą ir ieškojo atsakymų atlikdami tiriamuosius darbus „Natūralios kosmetikos gamyba“. STEAM santrumpa žymi gamtos mokslų (angl. Science), technologijų (angl. Technology), inžinerijos (angl. Engineering), meno / dizaino (angl. Art) ir matematikos (angl. Mathematics) sritis. Raidė A santrumpoje STEAM yra vartojama platesne nei menas / dizainas prasme: A – visos kitos disciplinos (angl. All other disciplines). STEAM – tai atviros prieigos centras, kuriame siekiama ugdyti mokinių gamtos mokslų, matematinį, technologinį ir inžinerinį raštingumą bei formuoti šalies ateitį per praktinio mokymosi patirtį.

 

Mokiniai, edukacinio užsiėmimo metu dirbdami poromis ir naudodami svarstykles, termostatines voneles, chemines stiklines, matavimo cilindrus, medines menteles, plastikinius padėklus, įvairius indelius ir žaliavas kosmetikos gamybai, pasigamino įvairių kvapų kremus bei apskaičiavo jų savikainą, kartu aptardami galimai būsimą kosmetikos verslo planą. STEAM veiklos metu mokiniai taip pat tyrinėjo gamtinės ir sintetinės kilmės kosmetikos medžiagas bei išmoko kritiškai vertinti rinkoje tiekiamus kosmetikos produktus.

 

Dviejų valandų trukmės tiriamoji veikla buvo prasminga, nes mokiniai, grįždami iš Šiaulių į Sidabravo miestelį, džiaugėsi pagilinę žinias apie kūno odos priežiūrą bei kosmetikos gamybą.

 

Mokytis gamtos mokslų tyrinėjant yra labai žavu, teigė išvykos dalyviai po įdomaus STEAM užsiėmimo. Dėkojame entuziastingai veiklos organizatorei bei mūsų mokyklos direktoriui Zenonui Gedvilui už suteiktą galimybę tobulintis tyrinėjant. Kartu su mokiniais tikime, kad dar ne kartą apsilankysime Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos STEAM centre!

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.