Vilniaus „Laisvės“ gimnazijai – jau 15!

Jolanta Gutauskaitė-Janulevičienė
,
direktorės pavaduotoja ugdymui

2006 m. kovo 1 d. Vilniaus Naujosios Vilnios vidurinė mokykla tapo Vilniaus „Laisvės“ gimnazija. Tai iki šiol vienintelė lietuviška gimnazija Naujojoje Vilnioje. Šiemet ji švenčia 15-ąjį gimtadienį. Dėl karantino buvę ir esami „laisviečiai“ negalėjo susitikti gyvai, tačiau džiugu, kad į mūsų kvietimą bent virtualiai dalyvauti šventėje ir pasveikinti savo mylimą gimnaziją atsiliepė gausus būrys mokinių ir mokytojų, tarp jų – ir pirmasis gimnazijos direktorius Janis Ramonas.

 

Šventės dalyviai dalijosi savo prisiminimais apie mokyklą bei linkėjo gimnazijai ir toliau būti Naujosios Vilnios kultūros židiniu. „Laisvės“ gimnazija jau ne vienerius metus garsėja kūrybinėmis iniciatyvomis: be įprastos ugdomosios veiklos, organizuojami šalies projektai ir konferencijos, gimnazistai mokosi kurti radijo laidas (mokykloje veikia pernai įkurtas „Laisvės“ radijas), filmuoja vaidybinius ir dokumentinius filmus, ekranizuoja literatūros kūrinius (gimnazijos Kino klubas 2019 ir 2020 m. Lietuvos mokinių kino festivaliuose „REC 2019“ ir „REC 2020“ pripažintas viena iš trijų geriausių mokyklinių kino studijų Lietuvoje), groja gimnazistų muzikos grupėje „Idea Fix“, turi galimybę tobulėti fotografijos, taikomosios dailės, jaunojo gido, sporto būreliuose.

Jeigu kažkada mokėtės ar dirbote mūsų gimnazijoje ir praleidote šventinį renginį, jo įrašą galite pamatyti čia.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.