Vidurio Europos matematikos olimpiadoje laimėti du bronzos medaliai

Vidurio Europos matematikos olimpiadoje (MEMO 2019) Čekijoje individualiose rungtyse bronzos medalius laimėjo širvintiškis Modestas Gujis iš Kauno technologijos universiteto gimnazijos (parengė mokytojai Alvydas Beinakaraitis ir Leonas Narkevičius) ir Vilniaus licėjaus mokinys Gytis Steišūnas (mokytojas Benas Budvytis).

Šiemet užduotys buvo išties sunkios – abu bronzos medaliais apdovanoti jaunieji matematikai surinko 11 taškų iš 32 galimų.

Olimpiados nugalėtojas kroatas Krešimiras Nežmahas geriausią rezultatą parodė surinkdamas 21 tašką.

 

Olimpiadoje taip pat dalyvavo Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos ir Klaipėdos moksleivių saviraiškos centro mokinys Dovydas Vadišius (mokytojos Roma Petrošienė ir Vilija Šileikienė), Vilniaus licėjaus auklėtinis Paulius Vijeikis (mokytojas Benas Budvytis), Kauno technologijos universiteto gimnazijos mokinys Rokas Urbonas (mokytojas Leonas Narkevičius) ir Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos mokinys Eligijus Žemulis (mokytoja Daiva Riukienė).

Komandinėse varžybose Lietuva užėmė aštuntą vietą. Geriausiai komandinėse varžybose pasirodė Lenkijos atstovai.

 

Komandą lydėjo Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto docentas dr. Romualdas Kašuba ir asistentas dr. Aivaras Novikas.

Lietuvos mokiniai MEMO dalyvauja nuo 2009 m.

Mokinių dalyvavimą tarptautinėse olimpiadose organizuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.

 

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.