VDU U. Karvelis gimnazijos moksleiviai domisi ateities augalų auginimo ir priežiūros technologijomis Portugalijoje  

Deimantė Balčiūtė
,
IIIgc klasės mokinė

Birželio 4–10 dienomis VDU Ugnės Karvelis gimnazijos mokiniai Deimantė Balčiūtė, Simona Remeikaitė, Vakaris Kelpšas ir Nauris Jokubauskas kartu su biologijos mokytoja Irena Gronskiene ir anglų kalbos mokytoja Rūta Novošinskiene vyko į paskutinį „Erasmus+“ projekto „Plant health: better plants, better planet“ susitikime Portugalijoje, Alapraia mokykloje. Veiklose dalyvavo mokiniai iš Kroatijos, Turkijos, Vokietijos, Lietuvos ir Portugalijos mokyklų.

 

Pagrindinės projekto temos – įvairių vaisių auginimas, vartojimas, ekologija, technologijos. Kiekviena šalis per visą projektą šiomis temomis pristatinėjo ir vykdė veiklas pagal jų šaliai svarbius vaisius: Kroatija – mandarinus, Turkija – alyvuoges, Vokietija – kukurūzus, Lietuva – obuolius, Portugalija – vynuogės, Slovakija – braškes.

 

Šio paskutinio susitikimo pagrindinės temos – vynuogynai, ir naujos technologijos vaisių auginime. Moksleiviai aplankė kelis vynuogynus, Lisabonos Agronomijos institutą, susipažino su vynuogių auginimo ypatumais ir Portugalijos kultūra.

 

 

Pirmąją dieną vyko susipažinimas su mokykla, jos šeimininkais ir vynuogių svarba Portugalijai. Antrąją dieną visi vyko ir į Lisabonos Agronomijos institutą ir skaitė pranešimus apie technologijas, naudojamas vaisių auginime. Po šių pristatymų ir trumpos ekskursijos po institutą, mokiniai susipažino su Lisabona. Trečiąją dieną – aplankė kelis vynuogynus ir programavo paprastus prietaisus, skirtus analizuoti augalų augimo sąlygas, kaip pH, drėgmę, temperatūrą ir t. t. Ketvirtoji diena vaikams buvo įsimintiniausia, nes daugelis gavo pabandyti banglenčių sportą ir aplankyti labiausiai į vakarus nutolusį Europos tašką – Faro de Cabo de la Roca. Penktąją dieną vyko pabaigimo ceremonija ir diplomų įteikimai.

 

Lietuviai liko labai nustebinti ir patenkinti šia kelione. Štai keli atsiliepimai:

  • „Įspūdinga kelionė ir daug nepamirštamų akimirkų. Labai patiko veiklos, o pati šalis ir miestas neapsakomo grožio. Manau, kad į Portugalijos miestą Cascais dar tikrai sugrįšiu.”
  • „Atvykusi į Portugaliją nesitikėjau, kad per savaitę galėsiu tiek patirti. Žmonės, kultūra ir kraštovaizdis buvo tik dalis to, ką mačiau. Pokalbiai ir ryšys tarp žmonių suvedė mus kartu ir per savaitę kartu sukūrėme daug prisiminimų.“
  • „Šis „Erasmus+“ projektas yra vienas įsimintiniausių dalykų kuriuos patyriau ir patirsiu. Tomis dienomis aplankiau visiškai nežinomą šalį, kalbėjau nežinoma kalba. Ši savaitė atvėrė netik didesnį pasaulio suvokimo akiratį, bet ir suvedė nepažįstamus žmones kartu“.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.