Vasaros linksmybės darželio kieme

Jurgita Balčiūnaitė-Čėsnienė, Ingrida Jočienė

Mes, Šiaulių lopšelio-darželio „Žiogelis“ logopedė Jurgita ir socialinė pedagogė Ingrida, pakvietėme vaikus pasinerti į saulėtas vasaros dienas ir sudalyvauti netradicinėse veiklose darželio kieme. Jų metu vaikai ne tik įdomiai žaidė, turiningai mokėsi, bet ir atsipalaidavo, juk vasara – atostogų metas!

 

Ryto ratą vaikai pradėjo netradiciškai: mažiau kalbų – daugiau judesio ir garsų! Bėgiodami po pievą, vaikai imitavo transporto priemones (ant žalios vejos leidosi ir kilo lėktuvai, lėkė lenktyniniai automobiliai, riedėjo paspirtukai, dviračiai ir net traukiniai!) taip pat vaikai bandė atkartoti transporto priemonių skleidžiamus garsus, užsimerkę klausėsi pravažiuojančių transporto priemonių, bandė spėlioti kokios jos spalvos, didelės ar mažos, lėtos ar greitos?

 

Mažieji suaugusiųjų padedami lankstė įvairiaspalvius lėktuvėlius, ypač berniukams patiko išbandyti lėktuvų pakilimo taką: kuris aukščiau, kuris greičiau! Tuo tarpu mergaitės susidomėjusios plukdė laivelius. O norint, kad jie plauktų, vaikai turėjo pagalvoti, ko gi jiems reikia! Visiems buvo akivaizdu, jog be vandens laivai neplauks, tačiau jiems dar reikalingas ir vėjas. Norėdami jį pagauti, vaikai pasitelkė šiaudelius ir juos pūsdami plukdė laivelius iš folijos sukurtame vandens kanale.

 

Patyriminiu būdu buvo išsiaiškintos sąvokos „greitai / lėtai važiuoja, aukštai / žemai skrenda“, „stipriai / silpnai pučia vėjas“.

 

Visa tai vainikavo vaikų aktyvus dalyvavimas ir gera nuotaika. Tegul vasara vaikams kaskart atneša daug naujų potyrių ir malonumų darželyje!

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.