Vakarojome prie pasakorių laužo

Zofija Vaitkuvienė, Nerija Valinčienė
,
gimnazijos mokytojos

Kai tik mūsų aplinkoje įsivyrauja ilgi, šalti rudens vakarai, Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje jaukiai sužiba laužas, kasmet kviečiantis Klaipėdos regionų mokytojus, jų iškalbingus mokinius dalyvauti Pasakorių šventėje-konkurse. Jo sumanytoja – šviesaus atminimo lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Daiva Toliušienė.

 

Renginį, skirtą Jaunimo metams, liaudies dainomis ir skudučių melodijomis pradėjo „Vaivorykštės“ choristės, skudučių ansamblio muzikantai, kurių vadovės – mokytojos Laima Rimkienė ir Jūratė Surblienė. Gimnazijos lituanistai, trečiokai, vadovaujami pedagogės Rasos Rusteikienės, pakvietė pasakorius iš Klaipėdos miesto ir Klaipėdos rajono mokyklų drąsiai jaustis, įdėmiai klausytis ir vaišintis kepta duona, gardžiais pyragais. Kokių tik negirdėjome istorijų – ir rimtų, ir smagių, ir šiurpių, ir pamokančių. Jas porino ir mažiausieji penktokai, ir vyriausieji gimnazijų trečiokai. Skarotąją komisiją ir plojimų negailinčius žiūrovus labiausiai sužavėjo Pasakorių pasakoriumi išrinktas penktokas Benas Naujokas iš Klaipėdos Vydūno gimnazijos (mokytoja Laimutė Galkauskienė), išraiškingai papasakojęs istoriją „Kumeliuko perėjimas“. Pasakorius buvo apdovanotas pagrindiniu prizu – taupykle, pripildyta vaivorykštiečių surinktais turtais. Kadangi pasakoriai labai stengėsi, tai dar vienas titulas atiteko Veiviržėnų J. Šaulio gimnazijos trečiokui Rokui Rapalavičiui (mokytoja Irena Juciuvienė), visus prajuokinusiam savo pasakojimu apie babos išmintį „Nier padėties ba išeities“. Prizas irgi neprastas – tortas, galbūt tas pats, apie kurį gimnazistas ir pasakojo?.. Visiems pasakotojams įteikti padėkos raštai, o jų mokytojams – rašikliai, užrašų knygelės, linkint, kad ir toliau kauptų įdomias istorijas.

Gintauto Našlėno nuotraukos

Nuo konkurso dalyvių tikrai neatsiliko ir svečiai: buvęs gimnazistas, dabar Klaipėdos rajono savivaldybės Administracijos direktoriaus pavaduotojas Vytautas Butkus, laikraščio „Banga“ redaktorė Vilija Butkuvienė, švietimo centro metodininkė Nomeda Skliuderienė, žaismingai papasakoję įvairių istorijų iš gyvenimo. Gimnazijos direktorė Ona Sturonienė, sveikindama šventės-konkurso dalyvius, linkėjo, kad tokia gyvąjį žodį ir bendrystę puoselėjanti tradicija tęstųsi dar ilgai, nes būtent taip jauni žmonės parodo, kokie yra išradingi, kūrybingi.

 

Pasakorių šventė-konkursas baigėsi, bet dalyviai pažadėjo kitais metais vėl susitikti, o rengėjai, nuoširdžiai dėkingi visiems atvykusiems, ir vėl ruošiasi uždegti šildantį tradicijų laužą.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.