Vaikai susipažino su bitininkystės amatu

Indrė Rusteikienė
,
Tauragės l.-d. „Ąžuoliukas“ grupės „Pelėdžiukai“ mokytoja

Mūsų darželio grupės „Pelėdžiukai“ vaikai su manimi, mokytoja Indre Rusteikiene, išvyko į Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centrą. Jau kieme mus nuotaikingai pasitiko bitininkės rūbais apsirengusi, žemaitiškai kalbanti Tauragės kultūros centro kultūrinių renginių organizatorė Jurgita Brazauskienė. Ji pakvietė užeiti į vidų, pagrojo mums kanklėmis, supažindino su savo keistai atrodančiais rūbais, aprodė bičių „namelį“ – avilį. Pasmalsavome, kas yra avilio viduje. Susipažinome su bitininkams reikalingais darbo įrankiais. Paragavome medaus tiesiai nuo korio, bičių duonelės. Sužinojome ne tik daug informacijos apie bitučių gyvenimą, išvaizdą, bet ir daug įdomių faktų apie bites.

 

Pažaidę ratelį, ėjome gaminti žvakių. Kiekvienam vaikui jo pagaminta žvakė buvo pati gražiausia ir mieliausia. Pabaigę darbus, padėkojome už jaukų pasibuvimą ir išskubėjome autobusu atgal į darželį.

Dėkojame darželio administracijai už suteiktą galimybę keliaujant į edukacines išvykas praplėsti akiratį. Smagu pasiklausyti įdomių, iš vyresnių kartų sukauptų žinių ir pasakojimų, pabandyti patiems pasigaminti darbelių, daugiau sužinoti apie lietuvių liaudies papročius bei amatus.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.