Ukrainos abiturientams, norintiems studijuoti Ukrainos aukštosiose mokyklose, vyks stojamasis testavimas 

Kaip Nacionalinę švietimo agentūrą informavo Ukrainos testavimo centras, Ukrainos baigiamųjų klasių mokiniams, ketinantiems studijuoti Ukrainoje, organizuojamas stojamasis testas į Ukrainos aukštąsias mokyklas. 

Ukrainos švietimo ir mokslo ministerija parengė testą, kuris apims ukrainiečių kalbos, Ukrainos istorijos ir matematikos dalykus. Testas bus vykdomas nuotoliniu būdu. Egzamino rezultatą mokinys matys iš karto baigęs atlikti testą. Išlaikymo ribos nėra.

 

Testavimo duomenys keliaus į vieningą duomenų bazę ir bus naudojama stojimui į Ukrainos aukštąsias mokyklas.

Ukrainiečiai abiturientai testą laikys Kaune, Juozo Naujalio muzikos gimnazijoje. Numatomos trys testo laikymo sesijos.

Stojantiems į bakalauro studijas testavimas vyks:

– pagrindinėje sesijoje liepos 22–rugpjūčio 4 d.;

– papildomoje sesijoje rugpjūčio 17–18 d.;

– specialiojoje sesijoje rugsėjo 14–15 d.

 

Stojantiems į magistratūros studijas testavimas vyks:

– pagrindinėje sesijoje rugpjūčio 10–17 d.;

– pakartotinėje sesijoje rugsėjo 7–10 d.;

– specialiojoje sesijoje rugsėjo 30–spalio 3 d.

 

Visą aktualią informaciją ukrainiečiai, planuojantys stoti į Ukrainos aukštąsias mokyklas, gali rasti specialiame tinklapyje

Informacija anglų ir rusų kalbomis skelbiama čia.

 

Iki gegužės 30 d. testui laikyti buvo užsiregistravę 343 abiturientai iš Lietuvos. Nors pagrindinė registracija testavimui jau baigta, tačiau numatoma ir papildoma registracija. Todėl abiturientai, kurie nežinojo apie tokią galimybę ar nespėjo užsiregistruoti, turėtų kreiptis į Ukrainos testavimo centrą nurodytais kontaktais.

Lietuviškus brandos egzaminus šiemet laikys 75 Ukrainos abiturientai. Nuo birželio 1 dieną vykusio lietuvių kalbos ir literatūros egzamino jie buvo atleisti, populiariausi jų pasirinkti egzaminai yra matematika, anglų ir rusų kalbos, biologija. Egzaminų užduotys išverstos į ukrainiečių kalbą, atsakymai bus verčiami į lietuvių kalbą ir vertinami bendroje internetinio vertinimo sistemoje.

 

NŠA ir ŠMSM inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.