„Erasmus+“ mainų vizito Katerini (Graikijoje) savaitė

Liudmila Putauskienė, Jūratė Lysovienė
,
„Žemynos“ prog-jos mokytojos

Gegužės 16–20 d. Panevėžio ,,Žemynos” progimnazijos mokytojos Edita Jurgėlienė, Loreta Šaulianskienė ir Jūratė Lysovienė lankėsi Graikijoje, Katerini privačioje Platono mokykloje, vizitas buvo „Erasmus+“ projekto „Mes kitokie, mes pagarbūs, mes stipresni su tavimi: disleksija“ (angl. „We are different, we are respectful, we are stronger with you: dyslexia” dalis. Vizito metu delegacijos narės susitiko su Katerini miesto mero pavaduotoja turizmo reikalams p. Marija Tertibou ir aptarė bendradarbiavimo galimybes. Apie šį susitikimą informavo Graikijos žiniasklaida.

 

Vizito dalyvius pasveikino Platono mokyklos direktorius p. Anestis Papadopoulos, pakvietė apžiūrėti mokyklą. Savaitė praėjo įtemptai ir darbingai: vyko visų dalyvaujančių šalių (Turkijos, Šiaurės Makedonijos, Graikijos, Lietuvos) atstovų parengtos medžiagos, kurioje buvo pateikti patarimai mokytojams ir tėvams, kaip padėti mokytis vaikui, kuriam nustatyta disleksija, pristatymas.

 

Vizito dalyviai lankėsi privačioje specialiojoje mokykloje, kurioje ugdomi vaikai, turintys sunkią negalią. Patirtimi dalinosi mokyklos direktorė, pavaduotoja, psichologė bei kineziterapeutas. Supratome, kad ugdant vaiką svarbu komandinis darbas.

Projekto koordinatorius p. Evangelos Kapetis ir mokyklos mokytojai vizito dalyviams organizavo ir vedė ekskursijas po Katerini, miestą prie Egėjo jūros, Diono archeologinį parką, Olimpo kalną. Pilna veiklos ir įspūdžių „Erasmus+“ vizito savaitė baigėsi pažintinėmis ekskursijomis moterų vienuolyne ir Salonikų mieste .

Grįžusios mokytojos pagilino savo kompetencijas, todėl mielai žiniomis dalinsis su kolegomis.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.