Ukrainiečių pabėgėlių vaikams – ekonomikos vadovėlis, išverstas į jų gimtąją kalbą 

Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI) su tarptautine švietimo bendruomene dalinasi vadovėliu „Ekonomika per 31 valandą“ ukrainiečių kalba.

 

„Kiekvieną dieną į mokyklas toli nuo namų žengia vis daugiau nuo karo siaubo išsigelbėjusių Ukrainos vaikų. Labai svarbu, kad jų ugdymas nenutrūktų, kad jie įgytų savo šaliai atstatyti reikalingų žinių bei gebėjimų“, – teigia LLRI Švietimo centro vadovė Justina Kuncaitienė.

 

Todėl į ukrainiečių kalbą išverstas ir Ukrainai adaptuotas ekonomikos vadovėlis – „ЕКОНОМІКA для 8 (9) класів“ – dabar bus prieinamas ukrainiečių pabėgėlius mokančioms mokykloms ir švietimo bendruomenėms Lietuvoje ir už jos ribų. Iš popierinio virtualiu tapusio vadovėlio paskirtis – suteikti itin reikalingas ekonomikos žinias ir ugdyti gebėjimus kurti laisvą ir atsakingą visuomenę.

„Už laisvę ir demokratiją kovojančią Ukrainą svarbu palaikyti, remiant ir jos ateitį, jaunąją kartą. Būtent jai teks užduotis atstatyti ir kurti savo šalį. Mums rūpi, kad šis laikas taptų vaikams ne tik žaizdų gydymo, bet ir svajonių apie savo šalies ateities viziją laiku“, – kalbėjo LLRI Švietimo centro vadovė.​​

 

Jos teigimu, svarbu būtent dabar suteikti jaunuoliams žinių, reikalingų prisiimti atsakomybę už laisvą ir ekonomiškai stiprią šalį, gilinti tikėjimą žmogaus kuriančiąja galia.

 

Paskleidęs jį už Ukrainos ribų, LLRI toliau adaptuos ukrainiečių vaikams ekonomikos, etikos ir pilietiškumo vadovėlius, sieksime, kad jos būtų prieinamos Ukrainos moksleiviams bet kur pasaulyje.

 

Nuo 2018 m. iš LLRI ekonomikos vadovėlio, kurį išvertė ir išleido Bendukidze laisvos rinkos centras, mokėsi vyresnių klasių moksleiviai septyniuose Ukrainos regionuose. Vadovėlis taip pat sėkmingai adaptuotas Slovakijoje, Sakartvele ir tolimojoje Ugandoje, diegiamas Graikijoje, Juodkalnijoje. Lietuvoje iš jo mokosi 80 proc. paauglių. „Ekonomika per 31 valandą“ yra laimėjęs Londono knygų mugės apdovanojimą kaip geriausia inovatyvi mokymosi priemonė.

 

Mokymo medžiagą sudaro vadovėlis bei interaktyvi mokytojo knyga, pasakojanti apie ekonomiką per kasdienes, mokiniams aktualias situacijas.

Daugiau informacijos apie vadovėlį lietuvių ir ukrainiečių kalbomis galima rasti šioje nuorodoje.

 

Apie Lietuvos laisvosios rinkos institutą

Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI) yra privati, pelno nesiekianti, nepolitinė organizacija, įsteigta 1990 metais. Instituto misija – įtvirtinti individo laisvės ir atsakomybės, laisvosios rinkos bei ribotos valdžios idėjas. LLRI atlieka tyrimus reikšmingais ekonomikos ir jos politikos klausimais, rengia įstatymų ir jų projektų ekspertizes, užsiima švietėjiška veikla.

LLRI inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.