Ugniagesiai gelbėtojai lankėsi lopšelyje-darželyje „Voveraitė“

Severija Gudaitienė
,
Šiaulių l.-d. „Voveraitė“ socialinė pedagogė

Kovo 2 d. Šiaulių lopšelį-darželį „Voveraitė“ aplankė Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesiai gelbėtojai. Ugniagesys gelbėtojas – didžiausią visuomenės pasitikėjimą kelianti profesija. Ugniagesys gelbėtojas ne tik gesina gaisrus, bet ir atlieka gelbėjimo darbus bei teikia pagalbą gyventojams.

 

Lopšelio-darželio ugdytiniai turėjo galimybę susipažinti su ugniagesio gelbėtojo profesija, jos ypatumais. Lopšelio-darželio kieme vaikai apžiūrėjo gaisrininkų automobilį, įrangą, skirtą gaisrui gesinti. Ugniagesiai gelbėtojai vaikams papasakojo apie savo darbo ypatumus, pademonstravo automobilio technikos privalumus. Patį didžiausią įspūdį vaikai patyrė įlipę į gaisrininkų automobilį, pasimatavę ugniagesio šalmą.

 

 

Grįžę į grupes vaikai kartu su mokytojais aptarė savo įspūdžius ir priėjo prie išvados, kad ugniagesys turi būti drąsus, visada pasiryžęs vykti į pagalbą. Taip pat vaikai prisiminė ir aptarė bebriuko Ugniaus patarimus: kiekvienas iš mūsų turi elgtis atsakingai ir pilietiškai, atsargiai elgtis su ugnimi, nedeginti žolės, nepalikti vienos degančios žvakės. Vaikai dar kartą prisiminė, kokiu numeriu skambinti, atsitikus nelaimei. Po pažinties su šia svarbia profesija daugelis vaikų nusprendė, kad užaugę bus ugniagesiais gelbėtojais.

 

Nuoširdžiai dėkojame Šiaulių priešgaisrinei gelbėjimo valdybai už pagalbą organizuojant šį vizitą ir ugniagesiams, padėjusiems vaikams susipažinti su ugniagesio gelbėtojo profesija. Lopšelio-darželio vaikams šis apsilankymas suteikė ne tik žinių, bet iš džiugių akimirkų!

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.