Trečiasis „Erasmus+“ projekto partnerių susitikimas Čekijoje

Ieva Vidauskienė
,
projekto koordinatorė

Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazija dalyvaudama „Erasmus+“ projekte „Nauji žmonės Europai – nauja Europa pasauliui“ (angl. „New People for Europe – New Europe for the World“) lapkričio 4–8 d. vyko į projekto partnerių susitikimą Čekijoje, Blanske. „Erasmus+“ projekto partneriai – švietimo įstaigos iš Vokietijos, Kipro, Olandijos, Italijos, Čekijos ir Lietuvos. Tai – trečiasis tarptautinis vizitas, į kurį vyko 6 gimnazistai, lydimi manęs, projekto koordinatorės Ievos Vidauskienės, bei mokytojų Linos Janickaitės ir Arvydo Golco.

 

Vienas iš projekto tikslų – skatinti kompetencijų ir įgūdžių lavinimą bei socialinį verslumą tarp jaunų žmonių. Vizito Čekijoje tema – socialinis gyvenimas ir ekonomika. Visa savaitė buvo kruopščiai suplanuota, pažintines veiklas keitė dirbtuvės ir atvirkščiai. Pirmadienį lankėmės mokykloje, vaikščiojome po miestą, aplankėme pilį ir muziejų, buvome iškilmingai sutikti miesto mero. Antradienis buvo dar įspūdingesnis: pasitiko nepakartojamas kalnų grožis ir Moravijos karsto urvai. Nepaisant užklupusio lietaus, dalyvius lydėjo puiki nuotaika – mes netgi išdrįsome išmėginti pasiplaukiojimą požemine Punkvos upe. Po pietų mokiniai dirbo tarptautinėse grupėse, gamino marškinėlius, diskutavo apie antrinių žaliavų panaudojimo galimybes ir dalyvavo visų komandų prisistatymuose bei viktorinoje. Trečiadienio popietę lankėmės romų kultūros muziejuje ir holokausto aukų memoriale, o ketvirtadienį mokiniai, susiskirstę į tarptautines grupes, ne tik gamino medines dėžes, bet ir kūrė savo papuošalus. Per visą projektą mokiniai taikė įgytas žinias įvairiose situacijose: bendravo užsienio kalba, bendradarbiavo, diskutavo, naudojo informacines technologijas. Be galo įspūdinga buvo pažintinė ekskursija į Brno – antrą pagal dydį miestą Čekijoje, apsilankymas Brno mokslo centre, kur turėjome galimybę patyrinėti klimato, kosmoso, fizikos ir kitas ekspozicijas. Dalyvavimas įvairiose „Erasmus+“ programos veiklose suteikė galimybę tapti šiuolaikiškesniems, daug ko vieniems iš kitų išmokti, praplėsti kultūrinį ir socialinį akiratį per asmeninę patirtį.

 

Projektinė veikla, grįsta tarptautine partneryste, daro didelį poveikį mokytojams ir mokiniams. Nors išvykome tik savaitei, bet grįžome kitokie – labiau motyvuoti, organizuoti, labiau bendraujantys ir tikrai daugiau besišypsantys.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.