Tolerancijos diena

Jolanta Liubeckaitė

Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti nuo 2003 metų inicijuoja tarptautinės Tolerancijos dienos – lapkričio 16-osios paminėjimą Lietuvoje. Pilietinės iniciatyvos, kurioje dalyvauja šalies ugdymo įstaigos, tikslas – išsiaiškinti, išanalizuoti žodžio tolerancija reikšmę, aptarti, ar mes gyvename tolerantiškoje visuomenėje, ar savo mieste matome tolerancijos / netolerancijos pavyzdžių.

 

Šių metų Tolerancijos dienos simbolis – tolerancijos miestas. Iniciatyvos dalyviai piešė piešinius, darė koliažus, kūrė maketus tolerancijos miesto tema. Molėtų gimnazijos mokiniai per dailės pamokas su mokytoja Egle, taip pat klasių valandėles kūrė tolerancijos miestą, apie kurį svajoja, kuriame norėtų gyventi. Lapkričio 16-ąją, per ilgąsias pertraukas, vyko tolerancijos miesto atidarymas, kalbėtasi, kas yra tolerancija, išreikšta viltis, kad tolerantiški būsime ne vieną dieną, bet visus metus.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.