Tikslo siekiame kartu

Agnė Virkutytė
,
Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijos mokinių tarybos narė

Tradicija tęsiasi! Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijoje šiemet vėl praūžė mokinių forumas „Tikslo siekiame kartu“. Renginys organizuotas jau trečią kartą. Šiais metais forumas sudomino būrį smalsuolių, kurie turiningai ir aktyviai praleido laiką progimnazijoje gegužės 24–25 d.

Forumo tikslas – pasitelkiant neformalųjį švietimą sudaryti galimybes mokinių saviraiškai, gerinti mikroklimatą 5–8 klasėse, sudaryti sąlygas pabendrauti neformalioje aplinkoje. Forumo organizatoriai – Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijos mokinių taryba – visus metus sėmėsi patirties rajono ir šalies forumuose. Ruošdamiesi renginiui mokinių tarybos nariai ieškojo įdomiausių būdų pateikti nežinomą informaciją, rūpinosi mokinių užimtumu ir patogumais per forumą.

 

Renginio dalyviai išklausė buvusios mokyklos mokinės AB „Swedbank“ atstovės Miglės Grigaliūnaitės paskaitą apie finansinį raštingumą. Per refleksiją mokiniai pozityviai vertino šią paskaitą, pabrėžė jos svarbą. Kiek vėliau gera vaikų nuotaika ir entuziazmas lydėjo veiklas, mokinių savivaldos narių organizuotas progimnazijos lauko erdvėse. Akvarelės spalvų žaismas, susipynęs fantazijų labirintuose, slapti kodai knygose, kūno kalba atskleistos paslaptys, šokio judesiai ir aktyvūs žaidimai įtraukė visus. Veiklos darbo grupėse išsiskyrė originalumu, tad kiekvienas galėjo rasti jam labiausiai patinkantį užsiėmimą. Puikus oras ir vėlyvi pietūs lauke suteikė daug jėgų prieš labai sunkią užduotį. Vakarėjant mokykloje įsivyravo laukimo įtampa, sumišusi su smalsumu, nežinomybe, o galbūt net baime… Tylūs žingsniai koridoriuose kėlė nuostabos šūksnius. Mokiniai buvo įtraukti į naujus nuotykius – prasidėjo simuliacinis žaidimas! Pergalės skonis viliojo visas komandas, bet tik žaidimo galva, progimnazijos mokinių taryba, žinojo šio žaidimo vingius ir staigmenas. Kiekviena žaidimo atkarpa pateikė dalyviams netikėtumų ir sunkių užduočių. Baigiamajame etape komandos turėjo galimybę atskleisti savo talentus, kūrybiškumą ir parodyti pagarbą vieni kitiems. Žaidimas, kuris neliko be nugalėtojų, visiems dalyviams buvo puiki kūrybiško mąstymo, komandinio darbo ir savęs išbandymo patirtis. Po tokios įtemptos dienos vieniems forumo dalyviams norėjosi tik gerti šiltą arbatą, ilsėtis ir ramiai šnekučiuotis draugų būryje, o kitiems… šėlti! Tad nebuvo pamiršta ir naktinė programa. Vyko audringos šokių kovos, žaidimai, sporto veiklos. Žinoma, miegui laiko taip pat užteko.

 

Rytą forumo dalyviai mankštinosi, pusryčiavo ir dalijosi renginio įspūdžiais. Per forumo uždarymą skambėjo padėkos progimnazijos administracijai, kolektyvui, dalyviams ir organizatoriams, šypsenos nedingo nuo veidų, o nuovargis netrukdė džiaugtis naujomis pažintimis ir gautais prizais.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.