Telšių lopšelyje-darželyje „Eglutė“ vyko vaikų konferencija „Kur? Kada? Kas?“?

Otilija Sidaravičiūtė, Reda Miknienė
,
priešmokyklinio ugdymo mokytojos

Telšių lopšelyje-darželyje „Eglutė“ pirmą kartą vyko ikimokyklinių įstaigų vaikų konferencija „Kur? Kada? Kas?“. Konferencijos tikslas – suteikti galimybę vaikui ugdytis kūrybiškumą ir kalbinę raišką, palaikant ir skatinant žodinės, muzikinės bei meninės kūrybos idėjas, domėjimąsi gamta, architektūra, simbolika, naujovėmis. Konferencijos dalyviai kartu su mokytojais ar tėvais turėjo parengti žodinį pranešimą su vaizdine medžiaga ir jį pristatyti. Džiaugiamės, kad į konferenciją atvyko vaikai iš visų Telšių rajono ikimokyklinių įstaigų. Jie dalyvavo pirmoje rajoninėje vaikų konferencijoje. Prasidėjus renginiui mokytoja Vitalija kartu su vaikais sudainavo šiai konferencijai sukurtą dainą „Kur? Kada? Kas?“, vėliau, smagiai nusiteikusios vedėjos Klaustukė (Vitalija Anusaitė) ir Šauktukė (Jurgita Nagienė) pakvietė įstaigos direktorę Vitą Gailienę, kad tartų padrąsinantį žodį jauniesiems lektoriams.

 

Visos konferencijos metu buvo smagu matyti rimtus ir susikaupusius konferencijos dalyvių veidus. Sumaniųjų lektorių pranešimai buvo kūrybiški, inovatyvūs ir atspindintys ugdomąją veiklą. Pranešėjai iš Telšių l.-d. „Mastis“, „Saulutė“, „Berželis“, „Žemaitukas“, „Nykštukas“, „Eglutė“ pristatė įdomius pranešimus, tokius kaip „Obaga kastinys“, „Magiški kiaušiniai“, „Tėvų ir vaikų bendrakūra“, „Pasaką seku, rišliai kalbu“, „Mūsų laisvalaikis“, „Pavasario eksperimentai“, „Etno muziejus“, „Muzikos diena“, „Pažaiskime ritmu ir kalba“, „Monstriuko abėcėlė“, „Gransveras“, pasakojimas ir lietuvių liaudies daina. Džiugu, kad visi jaunųjų lektorių pranešimai buvo skirtingi, su įvairiais veiklų pavyzdžiais. Konferencijos pagrindinis akcentas buvo vertinimo komisija, kurią sudarė vaikai. Po kiekvieno ypatingo pranešimo jaunieji lektoriai iš komisijos narių sulaukdavo pagyrimų ir šaunių komentarų: „Labai įsiminė lektorių apranga, norėčiau tokios suknelės“ (Luknė). „Gražių pasakų sukūrėte, įdomiai buvo klausyti“ (Augustas). „Gerų profesijų čia sugalvojot“ (Armandas). „Nuostabus eksperimentas, būtinai ir aš išmėginsiu“ (Eglė).

 

 

Žaismingumo konferencijai suteikė klounų Braškės (Otilija Sidaravičiūtė) ir Nosiaus (Reda Miknienė) parengtas juokingas pranešimas-pasirodymas „Mes viską mokam“. Aktyviai renginyje dalyvavo ir Telšių Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos, Viešvėnų filialo bibliotekininkas Andrius, kuris įgarsino konferenciją.

 

Renginį vainikavo lietuvių liaudies šokis „Gransveras“, kuris subūrė visus dalyvius linksmam pasitrepsėjimui. Nuotaikinga Klounų parengta staigmena – spalvotų balionų šokis, renginys pasibaigė. Džiaugiamės, kad šioje vaikų konferencijoje ,,Kur? Kada? Kas?“ buvo sudarytos sąlygos vaiko gebėjimams atsiskleisti, ir galimybė ugdytis viešojo kalbėjimo įgūdžiams. Visi konferencijos dalyviai apdovanoti padėkomis ir atminimo dovanėlėmis. Smagu, kad prie šios mūsų idėjos prisijungė ir padėjo vaikams pasiruošti mokytojos, tėvai, švietimo pagalbos specialistės. Tikimės, kad ši šventė taps tradicine ikimokyklinių įstaigų vaikų konferencija.

 

Vaikų konferencijos organizatorius – Telšių lopšelis-darželis „Eglutė“. Iniciatorės ir koordinatorės – logopedė metodininkė Lina Sakienė, vyresnioji ikimokyklinio ugdymo mokytoja Vitalija Anusaitė, priešmokyklinio ugdymo mokytojos metodininkės Jurgita Nagienė, Otilija Sidaravičiūtė, Reda Miknienė.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.